sobota - 1.10.2017 - 16:30 hodin

rozhodčí: Šíma - Novák, Blahůšek

zápis o utkání zde

branky: 3´Růžička, 28´Dohnal, 41´Kubec - 76´Zavadil

komentář trenéra (MF): V Mezně nás čekal mladý, ambiciózní tým, který nás v prvním poločase jasně přehrál, hlavně v důrazu, všichni jeho hráči chtěli hrát. Hned ve třetí minutě zaváhání stopera a hlavou jedna nula. Celá první půle od nás slabá, všude byli domácí dříve, my opět opařeni po první brance. Sice jsme měli nějaké náznaky šancí, ale finální práce žalostná, první dotek špatný. Druhá branka opět přes střed obrany, úplně sám útočník překonal Veselého. Třetí branka do šatny, z dálky skrytá střela a podcenění brankáře. Do druhé půle jsem vystřídal nevýrazného Brzka a Hrubeše, pravá strana hřiště, kde jsme dost propadali. Do druhé půle jsme šli s tím, že nemáme co ztratit, že mákneme a uvidíme co z toho bude. Kluky jsem nepoznával, soupeře jsme začali přehrávat ve středu hřiště, hráli více důrazně, zrychlili kombinaci a vypracovali jsme si dostatek šancí, ale padla nám tam jen jedna, po pěkné akci a dorážce Zavadila. Po stoprocentní šanci Kodedy, kterou trestuhodně nedal, jsme nakonec neodvezli žádný bod, který jsme si však za první poločas nezasloužili. Střídající hráči dost oživili naší hru. K zamyšlení, už pokolikáté jsme dostali zbytečnou branku v začátku utkání, máme dost zkušených hráčů, aby tomu zabránili. Moje chyba, rozcvičení před zápasem bylo špatné, jak někde na pouťáku, taky se nám to pěkně vymstilo.

komentář Mezno (Benešovský deník): Od začátku se hrálo ve vysokém tempu, které vydrželo až do konce zápasu. Domácí měli zpočátku menší převahu, kterou ještě umocnilo rychlé vstřelení prvního gólu. Po faulu na půlce rozehrál Jiří Ploc přímý kop na zadní tyč, kde se prosadil Růžička - 1:0. Domácí založili taktiku na rychlém napadání soupeře, což se často dařilo plnit, ovšem v několika případech se hostům podařilo překombinovat Mezenské ve středu hřiště, dokázali se dostat i do velice slibných pozic, ale nepřesností a především několika ofsajdy ze slibných šancí nic nebylo. Domácím se v útočné fázi vedlo mnohem lépe. Nejprve efektně a efektivně mezi několika obránci pronikl do vápna Helma a přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování Říhu. Tomu se ale zakončení nepovedlo a Veselého neprostřelil. V další šanci se znovu ocitl opět Říha, ale ani tentokrát na Veselého nevyzrál. Když se Říhovi nedařilo zakončovat, tak si zkusil roli přihrávajícího a přesnou přihrávkou mezi hostující obranu vyslal do šance Dohnala, který si píchl míč kolem vyběhnutého Veselého a zvýšil na 2:0. Hosté poté opět zahrozili, ale s centry ze strany si Jakub Ploc poradil a Vlasákova hlavička z dobré pozice skončila nad bránou. Na druhé straně málem využil nedorozumění v hostující obraně Helma, který se ze strany hnal na Veselého, kterého sice obstřelil, ale s ním i jeho branku. V závěru domácí vsítili třetí gól, kdy Kubec vyslal dalekonosnou ránu, která ve vzduchu zaplavala a Veselému nadělala takové problémy, že míč skončil za jeho zády. Ve druhé půli se obraz hry poměrně změnil. Více aktivní byli hosté, ale zpočátku to byl spíše boj o každý míč a dlouho nepřicházely větší příležitosti. S postupem času se urodily první náznaky. Nejprve Helma centroval do vápna, kde se k míči dostal Dohnal, ale přestřelil. Hosté pak hrozili ze standardních situací a po jednom z rohů a hlavičce musel zasahovat Jakub Ploc a i nadále držel čisté konto. To ovšem nevydrželo dlouho. Po levé straně pronikl do vápna Kodeda, přihrávku pod sebe sice domácí vystihli, jenže nedokázali odkopnout míč do bezpečí, který se následně dostal až k Zavadilovi, který si již věděl rady – 3:1. Pravonín gól povzbudil a začali domácím, kterým ubývaly síly, velmi zatápět. Po dalším rohu se k hlavičce dostal aktivní Vlasák, Jakub Ploc ho však vychytal a dokázal si pak poradit i s následnou hlavičkou T. Babického. Na druhé straně z ojedinělé šance zahrozil Helma, kdy po centru ze strany od Volalíka přestřelil z úhlu bránu. V závěru pronikl do vápna domácích Kodeda, ale střelu z úhlu Jakub Ploc vykryl. Mezenským se bojovným výkonem dařilo nepouštět hosty do dalších šancí a po jednom z brejků se do šance hnal střídající Mazour, ale jeho lob byl neúspěšný. Další šance už do konce zápasu nepřišly a tak domácí po náročném utkání brali všechny tři body.