22.08.2016 14:30

1.kolo poháru OFS Benešov

neděle - 21.8.2016 - 17:30 hodin

rozhodčí: Kocan Zsolt

branky: 4. Toula David, 60. Ivanov Venelin, 83. Peška Marek, 7. Toula David, 75. Ivanov Venelin, 49. Toula David - 35. Babický Tomáš, 66. Hoch Petr

zápis o utkání zde

komentář trenéra: K pohárovému utkání jsme přistoupili zcela nepřipravení, jednoznačně jsme ho podcenili a zaslouženě ho prohráli s nadšeně bojujícím domácím týmem z Velíše. Jestli takhle budeme přistupovat k přípravě na utkání, jestli nebudeme podstupovat osobní souboje, nenabízet se, tak nemáme v okresním přeboru co dělat. V prvním poločase jsme snad prohráli každou hlavičku a proti rychlým útočníkům soupeře jsme kupili jednu chybu za druhou, které Velíš trestalo. Do čeho kopli, to padlo do branky. My se nemohli prosadit v kombinaci, protože nám dělalo velký problém kvalitně převzít míč nebo si vůbec o něj říci, chyběl pohyb. Druhá půle lepší první, ale když už jsme se dostávali do šancí, tak i vyložené nedali nebo je zlikvidoval domácí brankář, nejlepší hráč Velíše na place. Hráli jsme skoro kompletní, zápas ve Velíši jsme měli zvládnout. Doufám, že to byla pořádná facka pro tým, protože fotbal jistě umí, tréninková práce je až výborná, tak nevím, jak jsme mohli utkání odfláknout. Každý si musí sáhnout do svědomí, kde mohl udělat více. Za týden nás čeká 1.kolo mistrovských zápasů, čekám od týmu perfektní přípravu a výkon hodno Pravonína. MF

z velíšského webu: Pohárový zápas s Pravonínem byl zahájen minutou ticha k uctění památky náhle zesnulého Ládi Havlíčka, který by jistě i tentokrát běhal na lajně s praporkem...

Do utkání jsme měli raketový nástup a dokonale jsme favorita z okresního přeboru zaskočili. Už v 5. minutě si za obranu dokonale naběhl D. Toula a svůj rychlý únik zakončil střelou podle golmana - 1:0! Za 10. minut se podobná akce zopakovala, Toulis všem pláchl a zblízka zvýšil na 2:0! Opaření hosté nevěděli, co se děje a i když byli více na míči a pohyblivější, do šancí se nedostávali. Ve 25. minutě se opět do velké šance dostal D. Toula, ale nedorozumění obránce a brankáře nakonec se štěstím pravonínský golman ustál. Za pár minut ještě P. Mach technickou střelou orazítkoval břevno. Pak se do šance dostali i hosté, ale 100% loženku (z malého vápna) zazdili. A ve 30. minutě přišel trest - rozhodčí nařídil za ruku obránce penaltu! Nutno podotknout, že šlo o nastřelení vlastní ruky při nepovedeném odkopu a penalta se asi pískat nemusela... Každopádně penaltu s přehledem proměnil V. Ivanov a bylo to 3:0! Pár minut před koncem hosté zahrávali přímý kop a T. Gruber bohužel na míč nedosáhl - 3:1. Druhý poločas jsme opět začali výborně, v 50. minutě využil špatného odkopu obránce znovu D. Toula a mohl slavit hattrick - 4:1! Hosté nás potom na pár chvil trochu přimáčkli, neproměnili několik šancí (i díky výbornému T. Gruberovi v brance). V 65. minutě už ale mohli i pravonínští slavit - po našem nedorazu bylo sníženo na 4:2. Jenže za deset minut prokázal technické dovednosti s míčem V. Ivanov, ve vápně si povodil dva hráče a zvýšil na 5:2! A aby bylo překvapení ještě větší, v 83. minutě se opřel do odraženého míče M. Peška a přesnou střelou k tyči zvýšil na konečných 6:2! V posledních minutách se ještě ukázal T. Gruber, který zlikvidoval povedenou střelu Pravonína a překvapivý výsledek byl na světě!

Upřímně - před zápasem jsme se trochu báli, že bychom mohli dostat naloženo. Jenže výborný úvod zápasu probudil v našich hráčích odhodlání a nadšení, které se promítlo do výsledku. Teď jen vydržet a pokusit se podávat podobné výkony i v soutěži...