8.kolo - okresní přebor

sobota - 15.10.2016 - 16:00 hodin

rozhodčí: Mikolášek Jiří - Cígler Jaroslav, Mařincová Lenka

branky: 18´Vaingát David - 22´,41´,43´Bártík Jakub, 33´Černý Aleš

komentář trenéra (MF): V Pravoníně jsme přivítali dosud neporažený tým ze Soběhrd. My bez čtyř hráčů základní sestavy podali podprůměrný výkon a soupeři jsme to velmi ulehčili. Nepodařilo se nám nahradit chybějící hráče. Myslel jsem si, že po minulém výkonu Soběhrdy víc potrápíme, ale bez nasazení to nepůjde s žádným soupeřem, málo nabízení, málo kombinace, prohrávali jsme skoro všechny osobní souboje, nechtěli jsme hrát. Po krásném vstřeleném gólu, místo aby jsme se zklidnili, tak pro nás vše skončilo, Soběhrdy ovládli celé hřiště a dalo nám lekci z fotbalu a z produktivity, do čeho kopli, to padlo do branky. Druhý poločas se nám více dařilo na míči, ale bez zakončení, bez střely na bránu. Soběhrdy polevili, již nemuseli se někam hnát. Blahopřeji jim k vítězství, mají výborně vyvážené a kvalitní mužstvo. Na zápas rychle zapomenout, v týdnu dobře potrénovat, snad se nám vyprázdní trochu marodka a v sobotu potrápíme Přestavlky.

komentář Pravonín (Benešovský deník): Utkání začalo v ostrém tempu a hlavně hosté hýřili aktivní hrou a nasazením. Domácí se snažili zpočátku držet krok a podařilo se jim i jako prvnímu skórovat. Vaingát po samostatné akci v 18. minutě napřáhl z 20 metrů a jeho povedená střela zaplavala vzduchem a zapadla pod břevno. Hosté přidali a ve 22. minutě se přes střed zkamenělé obrany protáhl po rychlé narážečce J. Bartík a pohodlně vyrovnal skóre. Od té chvíle domácí působili vedle hodně pohyblivých hráčů soupeře jako opaření. U všeho byli druzí, nedařila se kombinace a do zakončení se skoro nedostali. To hosté si snadno vytvářeli střelecké příležitosti a efektivním zakončením potvrzovali svojí převahu. Černý opět po rychlé kombinaci ve 33. minutě gólově zakončil - 1:2. Ve 41. minutě vystřelil zpoza obránců J. Bartík a k překvapení všech skončil míč u tyče. Jeho chvíle přišla ještě v závěru poločasu, kdy završil svůj hattrick důraznou střelou - 1:4. Domácí se těžce vyrovnávali s absencí klíčových hráčů a navíc svojí pomalou hrou plnou chyb umožnili výbornému soupeři patřičně vyniknout. Vedruhém poločase domácí přidali v pohybu a nasazení, hosté naopak mírně ubrali a hlídali si dostatečný náskok. Hra se tak trochu vyrovnala, probíhala převážně ve středu hřiště a příliš šancí už k vidění nebylo. Domácí se dostali pouze k zakončení z velké vzdálenosti a hostujícího brankáře příliš neohrozili. Kalich hořkosti si Pravonínští vypili do dna v úplném závěru utkání, když domácí obránce Kodeda zahrál malou domů a míč skončil v síti.