30.10.2016 07:30

10.kolo - okresní přebor

sobota - 29.10.2016 - 14:30 hodin

rozhodčí: Novák Miloslav - Cígler Jaroslav, Filip Václav

branky: 19´Studnička Patrik, 33´Babický Tomáš, 90´Kodeda Jan - 23´Filip Leoš, 62´Filip Leoš

komentář trenéra (MF): Na domácím hřišti jsme přivítali mužstvo z Popovic, kteří přijeli pouze s jedenácti hráči. My opět bez některých hráčů, o proti minule, sice již nastoupil kanonýr P.Hoch, ale zase chyběl Z.Ondrák (dovolená) a hlavně zraněný brankář D.Doškář. Ani naše brankářská dvojka nemohla (svatba), tak musel do brány V.Šonský, který pravidelně chytá za dorost, ale byl to jeho první start za "A" tým, byla na něm vidět velká nervozita. V týdnu jsme ho na tuto variantu připravovali, až na jednu chybu zachytal spolehlivě (druhý gól), po zápase byl velmi spokojený, že jsme nakonec vydřeli výhru v poslední minutě. Hrálo se na těžkém terénu, nedalo se moc kombinovat, bylo vidět mnoho chyb. První poločas z naší strany dobrý, měli jsme dost brankových šancí na skórování, dali jsme pouze dva, oba parádní. První po přihrávce z obrany postupoval sám na brankáře P.Studnička a s přehledem 1:0, poté jsme po nedoruzumnění stopera s obráncem taky pohodlně vyrovnal soupeř na 1:1. V 33´minutě se pěkně do růžku branky trefil T.Babický - 2:1. Po přestávce jsem svoje mužstvo nepoznával, neudrželi jsme balón na kopačkách, vyráběli jednu chybu za druhou, nedokázali si přihrát. Soupeř vycítil šanci a tlačil se do zakončení, bylo to takové čekání na gól do naší sítě. Popovice se doškali zaslouženého vyrovnání, i když po již zmíněné chybě brankáře, po špatném odkopu, pohodlně do prázné vyrovnal soupeř na 2:2. Poté jsme zabrali, více jsme bojovali, i když kombinace vázla, ale pokud to nejde fotbalově o to se musí víc makat. Popovice již bránili pro ně přijatelný remízový výsledek, na našich hráčích jsem viděl odhodlání ještě výsledek zvrátit a taky jsme se dočkali, v poslední minutě utkání po výborně zahraném trestném kopu z boku hřiště se tečí z malého vápna trefil sváteční střelec J.Kodeda - 3:2. Výhru jsme potřebovali jako sůl, i když byla vydřená, v znovu v improvizované sestavě. K prvnímu zápasu taky poprvé za "A" tým nastoupil v záloze dorostenec J.Vít a určitě nezklamal. Už mám nějaké náznaky o návratu některých hráčů na příští zápas do Chocerad, to mně těší, že se snad marodka vyprázdní. Snad se dá dohromady i naše jednička do brány.

komentář Pravonín (Benešovský deník): Utkání začalo v ostrém tempu, s velkým nasazením. Domácí měli více míč na kopačkách a po povedených kombinacích se dostali několikrát do střeleckých příležitostí. Hostující brankář Vrtiška ale vytáhl proti pravonínským útočníkům několik vynikajících zákroků. Nestačil až na zakončení Studničky v 19. minutě po vysunutí T. Babickým. Hosté ale za chvíli kontrovali, když po kolmici vyrovnal Filip. Domácí se rychle oklepali, pokračovali v nátlakové hře a po kombinacích na jeden dotek se dostávali do zakončení ze středních vzdáleností. Ve 33. minutě zakroutil specialista na trestné kopy T. Babický z 25 metrů míč pod břevno a Pravonín vedl 2:1. Druhý poločas začali lépe hosté. Postupně získali střed hřiště, aktivním napadáním a dobrým pohybem dostávali pravonínskou obranu pod tlak. Ta pracovala dobře a do nebezpečného zakončení hostující útočníky nepouštěla. Až v 62. minutě netrefil domácí brankář „malou domů" a Filip pohodlně vyrovnal. Následně se hrálo se vyrovnané utkání, ve kterém domácí prokázali větší vůli po vítězství. V závěru vrhli vše do útoku a Kodeda po trestném kopu T. Babického doklepl míč potřetí do popovické sítě.