4.kolo - okresní přebor

sobota - 16.9.2017 - 17:00 hodin

rozhodčí: Kromka - Frydrychovský, laik

branky: 1´Peter, 61´Šmejkal - 12´Sibal Mar., 43´Brzek (v zápise špatně)

komentář trenéra (MF): V létě jsme kádr A- týmu doplnili, protože nás na zápasy chodilo z různých důvodů málo, ale asi to nestačí. Do Neveklova jsme jeli bez devíti hráčů širšího kádru, mnoho omluv, hodně zraněných, plánované rodinné oslavy, dal jsem za vděk Sl.Ondrákovi ml., že mě nenechal ve štichu, byl jediný na střídání do pole. Chyběli opory na stěžejních místech. Utkání na velkém hřišti jsme začali špatně, hned první minutě šel domácí útočník sám na Doškáře a bylo hned 1:0. Pro všechny šok, protože jsme měli obavy, že to bude zase nálož, protože v neoblíbeném Neveklově se nám hrálo vždy špatně. Kluci se ale kousli, po krásné akci, přesném centru Kužela, po přituknutí Brzka na zcela volného Mar.Sibala jsme srovnali. Pak se hra odehrávala ve středu hřiště, za převahy domácích, více drželi míč, my spíše bránili, po zisku míče jsme si nedovedli vícekrát nahrát. Ve 29´se nechal zbytečně vyloučit stoper Hrubeš. Přeskupili jsme řady a začali se soustředit na defenzívu a hrozit z protiútoků. To nám vyšlo v 44´, kdy se k míči dostal Brzek, který prošel přes několik hráčů Neveklova a tečovanou střelou obráncem míč zapadl do brány. Poločas skončil 1:2. Druhý poločas jsme hráli stejně, pevná defenzíva a protiútoky. Domácí drželi míč, my se vzorně přesouvali na velkém hřišti a zabraňovali Neveklovu se dostávat před branku. V 61´ se domácí dočkali vyrovnání, po hlavičce po rohu skvěle zasáhl Doškář, ale na dorážejícího Šmejkala již neměl - 2:2. Zápas jsme dovedli do remízy, oba týmy měli do konce zápasu šance, ale neproměnili je, buď dobře zasáhli brankáři nebo zvonila konstrukce branky, bylo vidět, kdo dá branku, vyhraje, ale nakonec pro nás vydřená, za nasazení zasloužená remíza. Kluci dohráli na hranici sil, velká pochvala do jednoho v čele s výborným Doškářem v brance, celá hra byla na dobré taktické úrovni, všichni plnili, co jsme si řekli. Nechápu, proč minulé utkání s Chotýšany odchodíme a v Neveklově všichni jezdí po zadku. Ještě jednou děkuji.

komentář Neveklov (Benešovský deník): Neveklov nastoupil s odhodláním napravit debakl v Jankově, avšak narazil na velice zdatného soupeře. Přesto se hned v první minutě dostal do vedení po akci Petera. Hosty to však nepoložilo a běhavým a bojovným výkonem se dopracovali k vyrovnání, které obstaral ve 12. minutě Brzek. Po půl hodině to z bojovností přehnal hostující Hrubeš a po druhé žluté šel pod sprchy. To však Pravonín nepoložilo, naopak ještě zvýšil úsilí a těsně před poločasem šel do vedení zásluhou Vlasáka. Ve druhém poločase se hrálo za stálé převahy Neveklova, který si vypracoval pár šancí, ale gól vstřelil až Rosenvald v 61. minutě. V poslední půlhodině se domácí hnali za vítězstvím ale šance především Vobořila, zůstaly nevyužity, a tak se body po zásluze dělily.