OP / 17.kolo: Pravonín "A" - Mezno "A" 4:0

12.04.2015 16:30

Pravonín "A" - Mezno "A" 4:0 (0:0)

Tuto neděli jsme na našem hřišti přivítali soupeře z Mezna. Tento tým v letošní sezóně ještě nezískal ani bod, ale dle získaných informací jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Soupeř má velice mladé mužstvo, ale i přesto podle mého nepatří dle předvedené hry na poslední pozici. V našem mužstvu se objevily problémy již v týdnu, kdy jsme přišli kvůli zranění o Zdeňka Ondráka a ještě kvůli nemoci o Marka Sibala. Navíc již začala sezóna i našeho "B" mužstva, které v ten samý čas zajíždělo na hřiště Libouně, kde prohrálo 5:3. Z těchto důvodu nám zbylo jen 13 hráčů. Zápas byl od začátku velice tvrdý, s mnoha souboji a bez větších šancí na obou stranách. Již ve 14. min muselo naše mužstvo střídat, jelikož došlo ke zranění P. Studničky. Na jeho místo nastoupil E. Březina. Našemu mužstvu se vůbec nedařilo držet balon, zatlačit více na soupeře a vstřelit uklidňující branku. Ani hosté si nevytvořili žádnou šanci, ze které by mohli skórovat. Ve 44. min došlo na půlce hřiště k faulu na T. Babického a druhy probíhající hráč zasáhl nešťastně Tomáše do obličeje a způsobil mu tak krvavé zraněni. Naše mužstvo dohrálo první poločas v deseti. Jelikož nebylo, možné aby náš stoper nastoupil do druhé půle, museli jsme již v této fázi využit druhé a poslední střídání. Na hřiště tak musel M. Janáček, který se postavil na místo stopera. Druhy poločas byl z naší strany úplně jiný. Začala se dařit kombinace a začaly se rodit i vyložené šance. Jen sám L. Javorský zahodil tři vyloženě šance. V 55. min přišel náš první gól. Janáček rozehrával od lajny volný přímý kop, ve vápně našel volného Vlasáka, který zavěsil pod břevno. Po tomto gólu hosté otevřeli hru a na jejich obranu se valil jeden útok za druhým. Druhy gól přišel o deset min později, když chyboval při odkopu hostující brankář, který trefil dotírajícího P. Hocha, který pohodlně dorazil do prázdné branky. Za dalších 5 min přišel krásný balon z levé strany od Březiny, na který si naběhl Vlasák a zvýšil tak vedení již na 3:0. Když bylo 5 min do konce zápasu, tak si vzal před hranici velkého vápna míč Vlasák a prošel až do malého vápna, kde prostřelil hostujícího gólmana a uzavřel tak účet utkání na 4:0. Ačkoliv závěrečný výsledek vypadá jednoznačně, musím říct, že toto utkání bylo velice těžké a navíc má dvě ošklivě kaňky v podobě zranění dvou našich hráčů. Doufejme, že se dají všichni zraněni dohromady a budeme moci jet v plné sile na nedělní derby do Načeradce, kde to bude opět velice těžké.