8.kolo - okresní přebor

sobota - 14.10.2017 - 15:30 hodin

rozhodčí: Hocek - Doubravová, Nerad

branky: 33´Heřmánek M.57´, 62´Červeňák D.

komentář trenéra (MF): V Popovicích jsme odehráli dobré utkání, zasloužená výhra. Musel jsem měnit sestavu, vynucené změny a i změny na postech některých hráčů, protože se mi dlouhodobě nelíbila hra obrany, dostávali jsme laciné branky a vázla komunikace. Na stopera šel L.Vlasák a T.Babického jsem posunul do zálohy. Sice jsme vyhráli jenom 1:2, ale zcela zaslouženě, domácí jsme nepouštěli mockrát za utkání k naší brance, hrozili jenom nakopávánými míči do vápna, s tím si kluci v čele s Veselým v brance v celku v poklidu poradili, všichni chtěli hrát, kombinovali jsme již od obránců. Jen mně mrzí spousta šancí, které by měli končit brankami, několik šancí nám vychytal dobrý Vejvoda v domácí brance. Sice jsme první poločas prohráli, ojedinělou chybou obrany, šel sám na brankáře domací útočník - 1:0, který nás na pár minut zmrazil, protože hru jsme měli pod kontrolou. Druhá půle v naší režii, měli jsme dost šancí, proměnili jen dvě, první po samostané akci D.Červeňáka, který si pohrál s brankářem a zkušeně do prázdné srovnal, hned o pět minut jsme již vedli, kdy se po zpětné přihrávce Mar.Sibala přesně trefil znovu D.Červeňák. Letos nejlepší utkání, jak výsledkově, tak hlavně herně. Chválím celé mužstvo, včetně lavičky, ale vyzdvichnu L.Vlasáka na stoperu, L.Veselého v brance a střelecky disponovaného D.Červeňáka.

komentář Popovice (Benešovský deník): Po debaklu v derby s Jankovem se chtěly Popovice chytit doma s Pravoninem. Ten však byl od začátku lepším týmem. Dobře kombinoval a hlavně se nebál hrát, což se o domácích říct nedalo. I přes herní převahu hostí bylo utkání skoupé na šance. Šlo spíš o závary či centrované balóny. Paradoxně to však byli domácí, kdo udeřil. Po rychlé narážečce z první v podání bratří Heřmánků, zakoncoval mladší Michal nekompromisně k tyči - 1:0. Pravonín si vzápětí vytvořil velikou šanci, ale ani natřikrát se jim nepodařilo překonat gólmana Vejvodu. Do druhé půle vystoupili opět aktivněji hoste a pokračovali ve své hře. Popovice hrály pouze na náhodu dlouhé balóny, což však bylo předem ztracené. Především kvůli výborně hrajícímu Vlasákovi. Když ani po pár akcích hostů nepřišlo zlepšení domácího týmu, začal Pravonín trestat, a to dvakrát Červeňákem. První gól mu nabídl zadarmo domácí stoper Hovorka a druhý vsítil po kompletním zmaru celého domácího týmu. Pravonin si tři body zasloužil a Popovice potřetí za sebou prohrály. "V úvodu sezóny, kdy se ještě chodilo trénovat, to vypadalo, že bude dobře. Jenže teď je to stejné jako vloni. Udělají se body, každej už se vidí na bedně a dostaneme se sami do úzkých tim, že se přestane trénovat, a to je bohužel potřeba i v okrese. Věřím, že se jako tým semkneme, začneme makat a dostaneme se zpět nahoru," podrobil tým kritice hrající trenér Popovic Jan Matuška.