7.kolo - okresní přebor

sobota - 7.10.2017 - 16:00 hodin

rozhodčí: Kocan - Mařincová, laik

branky: 26´Vlasák L. (pen.), 64´Červeňák D.

komentář trenéra (MF): Utkání s T.Štěpánovem jsme povinně zvládli. Hru obou týmům stěžoval silný vítr. První poločas s větrem od nás slabý, míč nám utíkal, přihrávky zrychloval vítr, s tím jsme se prali, první dotek špatný, málo stříleli, nějaké šance byly, ale dle mého málo důrazu ve vápně, většinou se hrálo na polovině hostů, kteří v hodně lidech bránili, šance si nevytvářeli. My dali gól z penalty L.Vlasákem po ruce hostujícího hráče ve vápně. Druhá půle lepší první, více jsme hráli po zemi a dostávali se před branku Štěpánova, ale vyšla jenom jedna akce, po centru P.Hocha a zakončení D.Červeňáka, který dal uklidňující gól na 2:0, protože jsme hráli v některých pasážích lehkovážně a ztráceli dost míčů při kombinaci, vše nám moc trvalo, lepší soupeř by trestal. T.Štěpánov toho dopředu moc nevymyslel, brankář Veselý snad neměl zákrok. Utkání průměrné, spíše slabé, jsem rád za body, ale příští zápas v Popovicích bude určitě složitější, chci si myslet, že s lepším soupeřem poroste i náš výkon.

komentář Pravonín (Benešovský deník): Trhovému Štěpánovu se podařilo po předchozích problémech se sestavou, zkonsolidovat svoje řady a do Pravonína přijelo odhodlané mužstvo s patřičnou dávkou bojovnosti. Domácí začali utkání trochu profesorsky a jejich výkonu chyběla patřičná energie a pohyb. Udržovali si sice stálou převahu a drželi míč na svých kopačkách, ale neměli zdravou agresivitu a hlavně snahu o zakončení. Hosté soustředěně bránili a dařilo se jim úspěšně narušovat kombinace domácích už v zárodku. Střelecká aktivita byla minimální, a když už se podařilo ze střední vzdálenosti vystřelit na branku, Steiner míče dokázal vždy zkrotit. Diváci sledovali na okresní přebor podprůměrné utkání s minimem fotbalových momentů. Výjimkou byla situace ve 25. minutě, když byl po průniku  do pokutového území a následné přihrávce domácího útočníka, zastavil akci hostující obránce rukou a Vlasák pak bezpečně proměnil nařízený pokutový kop. Ve druhém dějství sice domácí zvýšili tempo, ale kombinacím chyběla přesnost a moment překvapení. Dostávali se sice častěji ke střelbě i do gólových šancí, ale dlouho bez patřičného gólového efektu. Až v 64. minutě byla k vidění jako jedna z mála, velmi pohledná fotbalová akce. Brzek se šikovně protáhl po levé straně kolem dvou obránců, přesně odcentroval míč před bránu na Červeňáka a ten z prvního doteku a bez zaváhání, překonal hostujícího brankáře. Pravonínští poté získali ještě více navrch, ale z několika pracně vytvořených střeleckých příležitostí se už nic gólově dotáhnout nepovedlo. Hosté odjeli s prázdnou, ale přejme jim, aby se podařilo klubové problémy trvale překonat a mohli úspěšně pokračovat ve všech soutěžích, které v tomto ročníku rozehráli.