1.kolo - okresní přebor

sobota - 26.8.2017 - 17:00 hodin

rozhodčí: Šíma - Brýl, Drnec

branky: 71´Brzek V., 80´Vlasák L. - 46´Košař J., 55´Písařík M.

komentář trenéra (MF): První utkání v novém ročníku se pro nás nevyvíjel dobře, hosté u nás předvedli velmi dobrý výkon, my se sedmdesát minut především bránili, dostali jenom dvě branky, zarážející zase na začátku druhé půle, hosté měli ještě tutovku na tři nula, ale nedali a to jim bylo osudné, protože my posledních dvacet minut najednou začali hrát, vyhrávat souboje, vpředu dobře držel míč Vlasák a rychlonohý Brzek zatápěl obraně, oba vstřelili zaslouženě po brance a to jsme mohli ještě vyhrát, šance Vlasáka, Hocha, Červeňáka, znovu Brzka volali po brance. Výhra by nebyla zasloužená, hosté po většinu utkání byli lepší, ale to je fotbal. My musíme zlepšit koncentraci na každý míč, že to bude někdy bolet, musí počítat každý, chybělo mi tam taková fotbalovost, na tu jsme neměli čas proti běhavému a tvrdě hrajícímu soupeři. Na nás bylo hodně horko, někteří to těžko kousali.

komentář Pravonín (Benešovský deník): Hosté naskočili do utkání sebevědomě a od počátku se jim dařila kombinační hra lépe než domácím. Hrálo se oboustranně s nasazením a navzdory letnímu vedru i ve velmi slušném tempu. Olbramovičtí měli míč přeci jen o něco častěji na svých kopačkách než domácí tým. Tomu se nedařilo tvořit hru a plynulých akcí bylo z jeho strany pomálu. Obě mužstva hrála v obraně zodpovědně a příliš střeleckých šancí útočníkům nedovolila a pokusy ze střední vzdálenosti vyřešily s přehledem brankáři. Druhý poločas nezačal pro domácí vůbec dobře. Hned po zahájení hry propadl obránce v souboji s Košařem a ten z první, křižnou přízemní střelou otevřel střelecký účet hostů – 0:1. S domácími to značně otřáslo a zjevně tahali za kratší konec provazu. Hosté byli na koni a hlavně daleko častěji na míči. Stále více ohrožovali střeleckými pokusy domácí bránu a v 55. minutě po dokonalém rozebrání pravonínské obrany upravil Písařík na 0:2. Domácí v té chvíli působili bezradně, propadali v osobních soubojích a jejich hru provázelo hodně nepřesností. Na druhou stranu nic nevzdávali. Zkušenější hráči, a to zejména Vlasák, Babický, Hoch, neustálým povzbuzováním zvedli mužstvo k lepšímu výkonu. Přesto, že by na Pravonínské po inkasované druhé brance nikdo nevsadil, podařilo se mužstvo vyhecovat a dostat do obrátek. Zvýšenou bojovností a zpřesněnou hrou začali dostávat častěji hostující obranu pod tlak. V 71. minutě se po zdařilé kombinaci dostal do šance Brzek a po drzé kličce s přehledem uklidil míč do sítě – 1:2. Domácí dál tlačili na pilu a dostali se do několika vyložených střeleckých příležitostí, které skončily buď mimo bránu, nebo v rukách zkušeného brankáře Malíka. Až v 80. minutě se skrumáži v pokutovém území hostů, nejlépe zorientoval Vlasák a tečovanou střelou do horního růžku srovnal na 2:2.Hosté se dostávali do brejků a také do střeleckých příležitostí. Fotbal nahoru, dolu, se líbil a o dramatické situace před oběma brankami nebyla nouze. V samotném závěru neproměnili vyložené šance hostující Macháček a domácí Červeňák. Dělba bodů byla tak vzhledem k průběhu utkání pro domácí velkým úspěchem.