9.kolo - okresní přebor

sobota - 21.10.2017 - 15:30 hodin

rozhodčí: Konvička - Rathan, Gregor

zápis o utkání zde

branky: 45´Vlasák L., 62´Babický T.(pen.) - 1´Matyášek O., 30´Maršoun L., 58´Matyášek O.

komentář trenéra (MF): Jsem zklamaný, protože se dalo určitě vytěžit více. Soupeř dopředu velmi mladý, vzadu zkušený, běhavý, potrestal naše hrubé chyby, inkasovaný gól po třiceti vteřinách, to musí zamávat s každým, nám to tam nepadalo, ani penaltu jsme za stavu 0:1 nedali, v současné době naše slabina, neproměňování ani těch vyložených šancí a to nás velmi sráží a přenáší se to na další zápasy. Šancí jsme měli dost na to, abychom aspoň bod získali, remíza by byla dle mého zasloužená. Soupeř celý zápas běhal, napadal naší rozehrávku, my hráli pomalu, čekali na naše chyby, které skoro všechny potrestali, hostům zachytal velmi dobře brankář, a když byl již překonán, tak naší nemohocnoustí jsme branky nevstřelili. Někteří zahráli pod svoje možnosti, ale věřím, že to prolomíme, protože v tréninku pracujeme dobře, je to o hlavě. Zkusíme to již v dalším zápase, těžkém zápase, v Jankově.

komentář Pravonín (Benešovský deník): Utkání přineslo divákům celkově zajímavou podívanou, i když založenou spíše na bojovnosti, než na fotbalové kráse. Zápas začal pro domácí hororově. Hned v první minutě vyrobili školáckou chybu v obraně, brankáři se nepodařil odkop a důrazný Matyášek propasíroval míč do sítě. Opaření domácí se nemohli dostat do tempa. Hosté byli důslední a jejich běhaví hráči jim neumožnili rozvinout kloudnou akci. Důležitý moment přinesla až 28. minuta, když nespecký V. Pešta fauloval ve vápně a k nařízenému pokutovému kopu se postavil Vlasák. Jeho střelu však výborně chytající Drážek vykryl. Trest následoval dle okřídleného fotbalového pravidla, nedáš – dostaneš, okamžitě. Po rychle založené akci a přihrávce Matyáška se s jistotou trefil Maršoun – 0:2. Domácí si sice začali vytvářet gólové šance, ale ani ty nejvyloženější v síti neskončily. Až v samém závěru poločasu se jim přeci jen podařilo L.Vlasákem snížit po zahrání standardní situace a jeho doražení míče do sítě – 1:2. Druhý poločas se velmi podobal prvnímu. Domácí se dál snažili, vytvořili si dostatečný tlak, ale střelecká produktivita je v poslední době pro ně zakletá. Kromě opakovaně nepřesného zakončování proti nim stál vynikající gólman Drážek, který několikrát hosty výbornými zákroky podržel. Ti čekali na každou chybu v domácí defenzívě a zakládali nebezpečné protiútoky. V 58. minutě se jim vydařila rychlá akce, na jejímž konci byl agilní Matyášek a v koncovce se nemýlil – 1:3. Pravonínští dál spalovali gólové příležitosti a nechávali vyniknout brankáře Drážka. Trvalý tlak jim alespoň vynesl další nedovolený zákrok Pešty v pokutovém území a tentokrát se T.Babický při penaltě nezmýlil – 2:3. V závěru byl vyloučen za protesty proti rozhodnutí rozhodčího, Matyášek a hosté dohrávali posledních deset minut oslabeni. Domácí z této výhody nic nevytěžili a tak se všechny body stěhovaly do Nespek, které tak posedmé za sebou vyhrály a jsou již druhé.