27.05.2018 08:09

23.kolo - okresní přebor

sobota - 26.5.2018 - 17:00 hodin

rozhodčí: Fillip - Novák, Sklenička

komentář trenéra (MF): V dalším domácím zápase jsme zaslouženě vyhráli s dobře hrajícím Jankovem. Soupeř mně překvapil, protože dříve hrál pro nás neoblíbeným způsobem, dlouhými nakopávanými balóny a důrazem, snažil se hrát po zemi a dělal nám v určitých momentech velké problémy, ale naše obrana fungovala precizně, důrazně a do velkých šancí soupeře nepouštěla, naopak jsme se snažili rychle získat míč a rychlým přechodem ohrožovat branku, to se nám celé utkání dařilo, hlavně aktivní L.Vlasák rozdával balóny na rychlé útočníky, dost si zaběhali J.Kodeda a Mar.Sibal, útok podporoval V.Zavadil, tolik gólovek co jsme nedali, klid v koncovce nebo výborné zákroky brankáře nás mohli mrzet. První půle byla bez branek, druhou půli jsme již dávali branky, D.Červeňák se parádně dvakrát trefil po rychlých akcí, na něm bylo hodně vidět jeho snaha, protože v první půli měl dvě velké šance, jednou břevno, podruhé váhal se střelou, třetí branku dal L.Javorský, který naskočil po dlouhém těžkém zranění, po centru D.Červeňáka se dobře orientoval ve vápně. Jankov snížil na 3:1, kdy se přesně trefil z vápna K.Chvátal. Čtvrtou branku dal v nastaveném čase samostaným únikem V.Brzek. Soupeř hrál sice v poli slušně, ale gólovek moc neměl, v první půli tyčka, hrozil nebezpečnými standartkami, které jsme uskákali, výborně hrál jankovský D.Žák. Na dobrém hřišti se hrál nadprůměrný přeborový fotbal.

komentář Pravonín (Benešovský deník): V domácím zápase Pravonín zaslouženě vyhrál s dobře hrajícím Jankovem. Hosté trochu překvapili, změnou stylu hry. Dříve hráli jednoduchý, agresivní fotbal, s častými dlouhými nakopávanými balóny, důrazem před brankou a efektivním zakončováním. To bylo pro Pravonín většinou nepříjemné a těžce na to hledal recept. Tentokrát se snažili hrát hosté kombinačně po zemi a ve středu hřiště drželi úspěšně míč na svých kopačkách. Ale tentokrát pravonínská obrana fungovala precizně a důrazně. Do velkých šancí soupeře nepouštěla, naopak se snažila rychle získat míč a rychlým přechodem dopředu vytvářela základ pro ofenzívu. To se celé utkání dařilo a tak se bylo stále na co dívat. Hlavně aktivní Vlasák rozdával balóny na rychlé útočníky, kteří si vytvářeli dostatek šancí, ale chyběl jim dlouho klid a přesnost při zakončení. Hodně byli vidět při častém náběhu po stranách hřiště záložníci Kodeda a Marek Sibal, útok dobře podporoval obránce Zavadil. Hodně neproměněných gólovek bylo i zásluhou výborných zákroků hostujícího brankáře Málka. První půle tak skončila bez branek. Druhá část hry přinesla konečně kromě oboustranně kvalitní hry i branky. Dvakrát se parádně trefil Červeňák vždy po rychlých akcích na jeden dotek. Potvrdil tak svůj kvalitní výkon v celém zápase. Třetí branku přidal v 68. minutě Javorský, po přesném centru Červeňáka a pohotovém zakončení ve vápně. Jankov poté snížil na 3:1, když se přesně k tyči trefil z hranice pokutového území Chvátal. Domácí vítězství potvrdil čtvrtou branku v nastaveném čase, po samostatném úniku, střídající Brzek. Diváci viděli díky oběma mužstvům na okresní přebor velmi nadprůměrné utkání.