žluté karty - Šindelář J., Moravec L., Vlasák L., Žůrek P., Hoch M.

červená karta - Lejček J.

sestava - Veselý L.- Filip M.- Babický T.(58´Studnička R.), Vlasák L., Hoch M.- Moravec L.(65´Březina E.), Lejček J., Babický M.(63´Hrubeš V., Žůrek P.- Šindelář J., Krastev Y.

připraveni - Doškář D., Sedláček J.

komentář trenéra - V utkání jsem hned v 6´prohrávali a to když nakopnutý míč za obranu neměl brankář Veselý 1:0. V 9´ po rohu Moravce vyrovnal Babický T., když využil také chyb brankáře 1:1. V 27´ jsme se hodně zlobili na laika na lajně ale i na rozhodčího, to když pustili minimálně 10m ofsajd a domácí útočník běžel sám na Veselého, ale prázdnou branku netrefil. V 33´se Krastev opakovaně po pravé straně probíjel do šestnáctky domácích, obránce si ho přidržel a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Vlasák 1:2. V 36´Babický T. po rohu Moravce hlavou těsně minul. Ve 40´domácí kopali ze 30m na naši branku, Veselý střelu neudržel a domácí srovnali na 2:2. Ve 43´ kopal z 20m Babický T. volný kop a trefil přesně 2:3. Ve druhém poločase jsme během deseti minut dvakrát inkasovali, když po naší nedůslednosti srovnali domácí na 3:3 střelou z vápna a na 4:3 zvýšil osamocený útočník hlavou v malém vápně. Naše snaha nebyla oceněna brankou, hlavně hlavičky Studničky, Vlasáka a Šindeláře, střeli Vlasáka a Krasteva volali po vyrovnání. V závěru jsme otevřeli hru, domácí podnikali rychlé protiútoky, jeden z nich se snažil na půlce rukou zastavit Lejček J., rozhodčí nenechal domácím výhodu, ale i když nebyl náš hráč v tu chvíli poslední, uviděl k našemu údivu červenou kartu. V poslední minutě jsme měli možnost po faulu nakopnout míč do vápna domácích, což Filip M. Také dobře udělal, ale ani Hoch, Šindelář a ani Vlasák míč do sítě bohužel nedopravili. Utkání bylo bohaté na branky, o to více nás musí mrzet chyby, po kterých jsem inkasovali.

z divišovského webu - Divišovští sehráli desátý jarní mistrovský zápas (s Miřeticemi předehrávali na podzim), 24. kolo OP, na podmáčeném travnatém terénu z předchozí desetiminutové průtrže mračen (fotky zde). Domácí figurovali v tabulce na šestém místě s třiatřiceti body, hostující celek z Pravonína byl na desáté příčce se sedmadvaceti body. Utkání řídil sudí Milan Rezek (doma podruhé), na pomezí asistovali rozhodčí Zdeněk Mrázek a domácí laik Karel Sýkora. V podzimní části, 11. kole, remizovali Divišovští v Pravoníně 3:3. Domácí nastoupili do utkání v kompletní sestavě s pěti hráči na střídání. Hostující celek zahajoval utkání výkopem a hned zahrával rohový kop, který Divišovští odkopli do bezpečné vzdálenosti. V páté minutě vysunul křížnou přihrávkou před pokutové území Jaroslav Pekárek svého bratra Zdeňka, který, po špatném lobu přes brankáře hostů Lukáše Veselého, nechtěně (pro tým dobře) přihrál míč na zcela volného Petra Campodonica. Domácí se po jeho střele ujali vedení - 1:0. Poté se v další minutě dostal ke střele Marek Hanuš, tvrdá rána mířila vedle. Na druhé straně zachraňoval po centru Libora Moravce ošemetnou situaci před vlastní brankou Jan Vondrák. V 11. minutě zahrával Libor Moravec rohový kop, střílený centr brankář domácích Jan Hanuš neudržel a dobíhající (nikým nekrytý) Tomáš Babický vyrovnal – 1:1. V 16. minutě vystřelil z dálky Jan Vondrák, bez konečného efektu. Poté zahrávali hosté trestný kop Tomášem Babickým z pravé strany, Miloš Filip mířil hlavičkou nad svatyni domácího družstva. Ve 25. minutě nezamířil přesně svou střelu Marek Hanuš, následně "vyfasoval" žlutou kartu hostující Libor Moravec. Ve 29. minutě se dostal do vyložené šance Zdeněk Pekárek, ale nastřelil z bezprostřední blízkosti pouze brankáře. To již nevydržel sedět na lavičce trenér hostů Petr Kotora, vystartoval do hřiště, kde zahodil svůj blok s poznámkami a navíc křičel na sudího Rezka, že to byl ofsajd, proč to nepíská. Ve 32. minutě obdržel žlutou kartu hostující kapitán Michal Hoch. Hosté následně zahrozili po akci Yordana Krasteva, kterého v zatopeném prostoru spodní části hřiště fauloval Tomáš Macháček. Pravonín zahrával Liborem Vlasákem penaltu a ujal se v zápase vedení – 1:2. V další části utkání zabránil domácí brankář Jan Hanuš včasným vyběhnutím šanci Yordana Krasteva a po zahraném rohovém kopu střele Tomáše Babického. Ve 38. minutě zahrával trestný kop z pětatřiceti metrů Tomáš Macháček, jeho přízemní "pumelici" hostující brankář pouze vyrazil a dobíhající "Peky" vyrovnal – 2:2. Dvě minuty před přestávkou se ale hosté opět ujali vedení brankou Michala Babického po nádherně zahraném trestném kopu přes zeď domácího celku. V poločasové přestávce došlo v kabině domácího celku ke střídání, trenér se rozhodl k riskantní dvojnásobné výměně v záložní řadě - Lukáše Svobodu vystřídal Lukáš Vobořil, Vojtěcha Pecku nahradil Josef Štěpnička. Vyplatilo se mu to. Josef Štěpnička při prvních kontaktech s míčem založil rychlou samostatnou akci středem hřiště, přihrál současně s ním nabíhajícímu Martinu Hanušovi, který mu příhru okamžitě vrátil. Josef bez přípravy usměrnil balón po pravé ruce gólmana hostů Lukáše Veselého – 3:3. V 51. minutě zahrával Marek Hanuš trestný kop, "prostrčil" ho na Josefa Štěpničku, jeho střela mířila vedle. V 53. minutě se domácí ujali vedení, když po spolupráci Jana Vondráka s Markem Hanušem posledně jmenovaný odcentroval na Zdeňka Pekárka, jenž šikovnou hlavičkou skóroval – 4:3. V 55. "vyfasoval" žlutou kartu Martin Hanuš, zanedlouho stejný hráč zachránil situaci po trestném kopu Libora Moravce a odkopl na roh. V dalších minutách se pouze žlutilo, sudí Rezek "zapůjčil" žluté karty hostujícímu Liboru Vlasákovi a domácímu Zdeňkovi Pekárkovi, oběma za fauly. V 70. minutě došlo ke třetímu střídání u domácího celku, stále okopávaného Martina Hanuše nahradil další Martin, tentokrát Vávra. V 72. minutě se opět žlutilo, Marek Hanuš bránil hostům v rozehrávce trestného kopu (další zbytečná karta – v sezóně již osmá). V 75. minutě se "představil" v samostatné akci Zdeněk Pekárek, v dobré šanci vystřelil těsně vedle. V průběhu další hry se neprosadil levačkou Lukáš Vobořil, míč do branky hostů se nepodařilo "uklidit" ani Petrovi Campodonicovi po "těžké" přihrávce Marka Hanuše. V 80. minutě došlo před brankou domácího celku ke skrumáži, střelu střídajícího Erika Březiny tečoval "Kamil" těsně vedle tyče Hanušovy branky. Po následném rohovém kopu hlavičkoval přes branku domácích další střídající hráč hostů Richard Studnička. V 84. minutě vybojoval dobře se vrátivší "Peky" míč, rychle rozehrál na "Campu", ten okamžitě vrátil míč zpět, ale střela Zdeňka Pekárka směřovala mimo. V 87. minutě rozehrál Petr Campodonico křížnou přihrávku na Marka Hanuše, centr do pokutového území našel Martina Vávru, jeho hlavička však mířila těsně nad branku. V 88. minutě byl vyloučen bez napomenutí hostující Jakub Lejček za úmyslné hraní rukou při vyložené šanci domácího celku (sudí mohl nechat výhodu, ale nestalo se tak). V poslední minutě základní hrací doby zahrával Tomáš Macháček trestný kop ze čtyřiceti metrů, brankáři Lukáši Veselému míč vypadl, ale Zdeněk Pekárek tentokrát na odražený míč nedosáhl. Ve tříminutovém nastavení zahrával Tomáš Macháček další trestný kop, tentokrát z bližší vzdálenosti, jeho střelu tečoval na hranici pokutového území Martin Vávra, opět těsně mimo. Trestného kopu se v nastavení dočkali i hosté, Březinův centr prosvištěl "celým vápnem", naštěstí pro domácí celek mimo branku.

z benešovského deníku - V prvním poločase překvapivě vládli na hřišti hosté, přesto se domácí po odkopu a přihrávce Zd. Pekárka dostali Campodonicem do vedení. Pravonínští ale vzápětí po rohu a chybě brankáře Hanuše vyrovnali M. Babickým. O chvíli později faulovali Divišovští ve vlastní šestnáctce a Vlasák z penalty stav otočil. Jenže domácí z minima vytvořili maximum a po trestném kopu vyraženém brankářem dopravil míč do sítě kanonýr Zd. Pekárek. Těsně před poločasem ale T. Babický z trestného kopu opět převážil misky vah na stranu hostů. Divišovu pomohl po přestávce příchod Štěpničky, který hru domácích zklidnil a ihned skóre vyrovnal. Poté již vládli na hřišti Divišovští a díky brance Zd. Pekárka strhli výhru na svou stranu.