6.kolo - okresní přebor

neděle - 30.9.2018 - 16:30 hodin

rozhodčí: Malý

zápis o utkání zde

komentář trenéra (MF): Vyrovnané utkání, které skončilo spravedlivou remízou, přesto si myslím, že utkání za stavu 1:2 jsme měli dotáhnout do vítězného konce, stejně jako minule s Jankovem, ale došly nám síly, někteří hráli nemocní, zranění, dopustili se jednoduchých chyb a nakonec jsme rádi za bod, protože nás domácí na konci zápasu zmáčkli.

komentář D.Kralovice (Benešovský deník): Z úvodního spánku se hráči obou mužstev i diváci probudili, když z ničeho nic rozhodčí Malý odpískal penaltu za ruku v pokutovém území domácích. Babický nabídnutou šancí nepohrdl a v 9. minutě tak pravoníským zajistil vedení – 0:1. Pravonínští byli lepším týmem, ale stále se bojovalo především o střed hřiště. Obrany hrály pozorně a tak další vzruch přišel až ve 25. minutě. Lebeda byl ve vápně hostí podražen a Jelínek se také z pokutového kopu nemýlil – 1:1. Zkušený Vlasák se dokázal prosadit až v závěru poločasu. Dvakrát se vysmýkl svému strážci a dostal se k hlavičkám. Jednu nasměroval mimo a druhou do rukou Doležala. Hned po změně stran předvedli nebezpečný útok domácí, ale hosté ihned kontrovali rychlým protiútokem zakončeným střelou do tyče. Další pěkná akce byla k vidění až v 57. minutě. Kralovickým se povedl dlouhý míč na Anděla, který si povodil obránce a zpětnou nahrávkou vybídl ke střele Maršouna. Míč z jeho kopaček potěšil oko diváka, ale gólmanovi moc starostí nenadělal. To hosté v 62. minutě již rozvlnili sít za Doležalem. Po autovém vhazování se Červeňák protlačil k bombě pod břevno – 1:2. Ze snah domácích o vyrovnání stojí za zmínku další rána Maršouna těsně nad branku a povedený přímý kop Jelínka do břevna. V 78. minutě zabojoval Anděl, k míči se dostal Vošický, zapnul turbo, prosmýkl se mezi dvěma obránci a podél vybíhajícího Doškaře poslal míč do branky – 2:2. Po krásné akci Vošického s Maršounem velice nebezpečně pálil Pozner, ale Doškař byl na místě a stihl přízemní střelu vyrazit. V 89. minutě našel poslední zbytky sil Anděl, když rychlým návratem na vlastní polovinu odebral míč hostům nadechujícím se k rychlému brejku. Těžil z toho Vošický, který opět provětral obránce, ale z nadějného úhlu pálil pouze do boční sítě. S konečnu spravedlivou remízou mohou být asi spokojenější hosté. Ti sice v úvodních minutách utkání předváděli výborný fotbal, ale jejich výkon šel pomalu dolů, až se ke konci utkání strachovali i o ten jeden bod.