13.kolo - Okresní přebor

sobota - 17.11.2018 - 13:30 hodin

rozhodčí: Fillip - Malý, Říha

zápis o utkání zde

komentář trenéra (MF): Poslední utkání pod mém vedením jsme sice prohráli, ale se ctí. Kluci zápas odmakali a dělali celé utkání favorizovanému Křivsoudovu problémy. Před početnou diváckou kulisou, na velmi dobrém terénu se hrál dobrý fotbal, většinou ve středu pole, domácí byli lepší v osobních soubojích, méně chybovali, moc šancí za celý zápas nebylo k vidění, dobré obrany převyšovaly. Křivsoudov potrestal dvě naše chyby ve středu hřiště rychlými brejky, první po ztrátě míče, rychlým zatažením po straně a centrem do vápna, zcela volný Veselka na 1:0. Poté musel odstoupit kapitán L.Vlasák, přes bolest třísel, se kterou se potýká celý podzim. Po přeskupení sestavy jsme trochu vystrkovali růžky a dostávali se do hry a v 35´ jme mohli vyrovnat, po faulu u vápna, cca z 18 metrů trefil T.Babický tyč. Úplně  závěru poločasu jsme inkasovali podruhé, opět po ztrátě ve středu hřiště nás domácí vykombinovali a míč již směřující do branky vyrazil obránce rukou a domácí se štěstím Mišoněm  proměnili pokutový kop, brankář M.Janáček si sáhnul na míč. Druhý poločas se hrál asi lepší fotbal, v dobrém tempu, bylo vidět mnoho osobních soubojů, my čekali na rychlé brejky, v kterých jsme ve finální fázi buď nezakončili nebo si nedovedli kvalitně přihrát. V.Brzek měl velkou šanci sám, sám před brankářem se zalekl dobíhajích obránců, dal vedle. V 66´ nás postihla další pohroma, po faulu, při dopadu na zem si dobře hrající V.Zavadil zlomil viditelně klíční kost a jela pro něj záchranka. Přejeme brzké uzdravení, snad na operaci nepůjde, na chvíli se ukázal na dokopné. Je neuvěřitelné, co máme na podzim zraněných, točení sestav snad každý zápas. Na konci zápasu jsem hru trochu otevřeli, ale domácí nás k ničemu nepustili, naopak trefili tyč, musel jsem znovu nuceně střídat zraněného Š.Turka a úplně na konci odstoupil i V.Brzek, něco s kolenem, dohrávali jsme v deseti. Domácí si vítězství zasloužili, my odehráli po delší době kvalitní utkání, kdyby se takhle makalo všechny zápasy, nemuseli jsme mít tak málo bodů. Děkuji klukům za výkon, náš nejlepší hráč J.Kodeda na beku. Pár slov ke Křivsoudovu, to co tam za dva roky vybudovali, v čele s bývalým, dlouholetým hráčem Pravonína, předsedou P.Veselkou, to je na vesnický fotbal něco neuvěřitelné, nepředstavitelné. Hřiště, zavlažování, velká tribuna se zázemím pro diváky, fotbalovou partu, smekám.

komentář Křivsoudov (Benešovský deník)V posledním utkání podzimní části okresního přeboru zavítal na hřiště Křivsoudova tým TJ Sokol Pravonín, který je tradičním účastníkem okresního přeboru, ale v této sezóně se mu příliš nedaří. Utkání začali aktivněji domácí, už v první minutě nacentroval zprava Vondrák na zadní tyč, kde číhal Štika, ale jeho střela mířila pouze doprostřed. I nadále byli aktivnější domácí, ale gólovou šanci si nevytvořili. Hosté se první půli spíše bránili a spoléhali na rychlé protiútoky, kdy v útoku měli rychlé útočníky Brzka a Síbala. Ve 30. minutě poprvé hosté zahrozili, střelu jejich útočníka ale Martin Filip vyrazil. Ve 33. minutě měli první gólovku domácí. Po Veselkově přihrávce zakončoval Štika slabší pravou nohou z dobré pozice nad. O dvě minuty později se domácí dočkali. Štika z levé strany vyslal přesný centr na zadní tyč, kam si naběhl Veselka a uklidil míč do brány - 1:0. Hosté mohli brzy odpovědět z přímého kopu, ale střela Babického skončila na tyči. A tak v poslední minutě udeřili domácí znovu. Hosté ztratili míč ve středu pole a domácí se kombinací dostali až k zakončení, ale na brankové čáře vyrazil jeden z pravonínských obránců míč rukou a hlavní rozhodčí na radu asistenta nařídil pokutový kop. Při absenci dvorního exekutora Ptáčka si vzal penaltu na starosti Mišoň a se štěstím proměnil - 2:0. Chvíli po začátku druhé půle chytil hostující brankář do rukou přihrávku od spoluhráče a rozhodčí nařídil nepřímý volný kop ve prospěch domácích, ti ale z této situace nic nevytěžili. V 66. minutě přišel pro hosty nešťastný moment. Po souboji upadl hostující Zavadil nešťastně na rameno, zlomil si klíční kost a musela pro něho přijet sanitka. Tímto mu přejeme brzké uzdravení. Hosté byli jinak ve druhé aktivnější, ale jejich největší šanci po nedorozumění Doležala a brankáře Filipa nedokázal využít Brzek. Domácí mohli v závěru ještě skóre navýšit, ale Vondrák z otočky trefil pouze tyč a Mišoň po přihrávce od Macháčka střílel z úhlu a trefil hostujícího gólmana.