21.10.2018 14:42

9.kolo - Okresní přebor

sobota - 20.10.2018 - 15:30 hodin

rozhodčí: Murgač - Mařincová, Sklenička

komentář trenéra (MF): Utkání průměrné úrovně, spíš boj o každý metr, mnoho osobních soubojů, z naší strany snaha kombinovat, ale tvrdá hra obránců, velmi kvalitní brankář a rychlý útočníci nám dělali problémy. My se dostali hned na začátku do vedení, na precisní přímý kop D. Červeňáka si nádherně naběhl T.Babický a přesně k tyči zacílil na 1:0. Poté oba týmy kvalitně bránili, hra se pohybovala mezi šestnáctkami, šancí bylo po skromnu. Dovolím si říci, že jsme jich měli více, ale Kumšta v bráně Chotýšan se překonával. Nakonec se štěstí k nám opět nenaklonilo. Vyrovnávající branku jsme dostali v  77´ po ojedinělé chybě, kterou potrestal kanonýr Korecký. Zápas spěl do remízového, asi zaslouženého stavu. My měli jednu tutovku, po nádherné přihrávce výborně hrajícího V.Brzka, si dobře naběhl Mar.Sibal, avšak k úžasu všech se k zakončení nedostal a tím jsme urazili fotbalového boha. Bývalý dlouholetý hráč P.Hoch měl po podklouznutí stopera super šanci, kterou vychytal M.Janáček. Pak se za nesportovní chování nechal vyloučit L.Vlasák a v poslední minutě nastavení přišel trest, po nedoruzumnění obrany a následném přísném faulu, se z hranice vápna přesně trefil již zmiňovaný P.Hoch. Velmi smolné utkání, utkání by slušela remíza, tři chyby, které Chotýšany potrestali v dva góly. Máme velkou marodku, někteří nemohli, chybělo mi osm áčkařů, včetně brankáře, přitom jsme se tímto faktem zhostili dobře, jenom body nemáme.

komentář Pravonín (Benešovský deník): Utkání 9. kola OP Pravonín - Chotýšany nabídlo jen průměrnou podívanou. Byl to spíš boj o každý metr hřiště, s mnoha osobními souboji. Domácí snaha kombinovat narážela na tvrdou hru soupeřových obránců, kteří tak většinou úspěšně rozbíjeli jejich ofenzivní pokusy už v zárodku. Když už se domácí dostali ke střelbě, prokázal svoje kvality brankář Kumšta. Hosté těžili z rychlých protiútoků a jejich pohybliví útočníci nedali domácí obraně vydechnout. Pravonín se dostal hned na začátku do vedení, když si na precizní přímý kop D. Červeňáka nádherně naběhl T. Babický a přesně k tyči zacílil na 1:0. Poté oba týmy kvalitně bránily, hra se pohybovala hlavně mezi šestnáctkami a šancí k vidění příliš nebylo. Domácí si sice vypracovali o něco více střeleckých příležitostí, ale Kumšta svůj tým vždy podržel. Druhý poločas se podobal prvnímu, ale sportovní štěstí se naklonilo na stranu Chotýšan. Vyrovnávací branka padla v 77. minutě po ojedinělé chybě domácí obrany, kterou potrestal kanonýr A. Korecký. Zápas směřoval vzhledem k celkovému průběhu hry k remízovému stavu. Ale rozhodující momenty přišly v samém závěru. Nejprve, po nádherné přihrávce výborně hrajícího V. Brzka, si dobře naběhl Mar. Sibal, avšak k úžasu všech se k pořádnému zakončení nedostal a tím asi Pravonínští urazili fotbalového boha. Na druhé straně bývalý dlouholetý hráč Pravonína P. Hoch měl po podklouznutí domácího stopera super šanci, kterou perfektně vychytal M. Janáček. Následně byl po druhém napomenutí vyloučen L. Vlasák a domácí dohrávali o desíti. Prakticky v poslední minutě nastavení, po chybě obrany a následné situaci byl HR panem Murgačem po faulu nefaulu nařízen přímý kop, který z hranice vápna proměnil ve vítězný gól hostí P. Hoch – 1:2.