15.kolo - okresní přebor

sobota - 31.3.2018 - 16:30 hodin

rozhodčí: Hocek - Černý, Mařincová

zápis o utkání zde

komentář trenéra (MF): První jarní zápas se hrál za nevlídného počasí, na velice těžkém terénu. První poločas velmi opatrný, hrálo se většinou mezi vápny, čekalo se na chybu. My sice více byli na míči, ale do koncovky jsme se moc nedostávali, soupeř hrozil protiútoky, ale taky bez zakončení. Nebezpečné byly standartky na obou stranách. Soběhrdy se ujali vedení ve 28´ v první půli výborným Ilčiskem, který po skrumáži po rohu, našeho nedůrazu, z malého vápna zajistil vedení hostům. My také měli jednu tutovku Brzkem, po individuální akci ho skvěle vychytal Hruška. Nějaké náznaky byly, ale slabé nebo žádné zakončení, střela. První poločas z naší strany nemastný. Druhý poločas byl již o něčem jiném. Na Soběhrdy jsme vlítli, měli jsme tlak, soupeř zalezl a jenom čekal na brejky. Snad patnáct minut jsme je nepustili za půlku, ale my ne a ne gól vstřelit. Nasazaní bylo v pořádku, dobře jsme kombinovali, přidali na důrazu. Ale po jedné ztrátě ve středu pole, brejku a zbytečném faulu ve vápně Soběhrdy zvýšili z penalty na pro nás krutých 0:2. Přišli dvě změny a hned po dvou minutách se krásně za vápnem trefil střídající V.Zavadil a bylo rázem o co hrát. Zahrávali jsme hodně standartek, rohů, dlouhých autů, šance byly, ale štěstí při zakončení nebylo. Soběhrdy do konce zápasu jenom bránili, docházely jim síly, ale brejky měli hodně nepezpečné, jednou jsme měli štěstí při zakončení P.Procházky, do kombinace jsme je nepouštěli. Srovnání jsme se dočkali v poslední minutě, po přímém kopu z boku hřiště, kdy ve vápně byli všichni hráči včetně s gólmanem, míč propadl až k L.Vlasákovi, který z malého vápna vstřelil vyrovnávající branku. Poté rozhodčí ukončil zápas. Měli jsme sice hodně štěstí, že jsme v poslední minutě srovnali na 2:2, za druhou půli jsme si určitě bod zasloužili. Čekal jsem těžké utkání, ne všichni toho v zimní přípravě dali co měli, přípravné utkání vždy bez několika hráčů. Soběhrdy hrají o záchranu, mám tam pár kamarádů, nepřeju jim sestup.

komentář Pravonín (Benešovský deník): Utkání na těžkém terénu se od počátku pro domácí nevyvíjelo příznivě. Odhodlaný soupeř dával od prvních minut najevo, že nepřijel zápas jen odehrát, ale naopak ukazoval cílevědomou snahu o dosažení úspěšného výsledku a hlavně bodového zisku. Jeho vysoké nasazení a herní aktivita po celém hřišti působily domácím velké problémy. Soupeř hýřil pohybem, včas dostupoval domácí hráče a těm se vůbec nedařilo rozvinout svojí hru. Sice se snažili , ale k zakončení se dostávali sporadicky a spíš po standardních situacích, které ovšem končili velmi nepřesnou střelbou. Jednu z mála pohledných akcí, kdy se podařilo přehrát hostující obranu, zakončoval slibnou střelou Brzek na zadní tyč, ale brankář Hruška vyškrábl míč na roh. Důrazní hosté se prosadili ve 28.minutě. Po jejich zahrání přímého kopu se domácí obrana dopustila série nedůsledností a dovolila soupeři opakované zakončování v šestnáctce, které nakonec gólově proměnil Ilčisko. Do konce poločasu pak byli hosté na koni a domácím toho příliš nedovolili. Do druhého poločasu vstoupili domácí s maximálním nasazením a snahou o vyrovnání. Soupeře zamkli na jeho polovině a vytvořili si trvalou převahu, která přinesla i gólové šance. Ale ani z hlaviček Vlasáka a Babického, ani ze dvou trestných kopů zahrávaných těsně před hranicí pokutového území, opět T. Babickým, se nic neujalo. Naopak v době jejich největšího náporu se dostali hosté do ojedinělého brejku, který domácí hasili za cenu faulu v šestnáctce, za který následoval pokutový kop. Ten v 61. min. proměnil Bartík a s domácím týmem to nevypadalo vůbec dobře. Hráče tento moment naštěstí nepoložil, naopak se do úporně bránícího soupeře ještě více zakousli a gól visel ve vzduchu. Povedlo se Zavadilovi , který byl po vystřídání minutu na hřišti. V 63. min. parádně zakončil, když trefil z prvního doteku míč přesně k tyči Hruškovi brány. Nadále pokračoval jejich drtivý tlak, který sice přinesl několik dalších šancí, ale bez přesného zakončení. Pokusy o brejky hostujícího týmu spolehlivě odchytávali domácí obránci a brankář Kotek. V závěrečném náporu, těsně před koncem se přeci jen urodilo vyrovnání. Prosadil se neúnavně bojující Vlasák, který z bezprostřední vzdálenosti prostřelil bránící hradbu těl a zachránil tak domácím minimální bodový zisk.