14.05.2019 19:41

21.kolo - Okresní přebor

sobota - 11.5.2019 - 17:00 hodin

rozhodčí: Švejda - Říha, Sklenička

komentář trenéra (M.Janáček): Další domácí zápas jsme přivítali hosty z Nespek . Dalo by se říct, že to byl zápas o šest bodu, jelikož hosté měli nad námi náskok 3 bodů a my si je nesměli nechat odskočit. Bohužel máme velkou marodku a někteří hrači měli rodinné povinnosti, a tak musel do našeho útoku nastoupit dlouholetá opora mezi tyčemi Daniel Doškář (již hrál v Postupicich a velice dobře). Zápas se od začátku hrál spíše uprostřed a bojovalo se o každý kousek hřiště. Ani na jedné straně se moc šanci nevytvořilo. To se ovšem změnilo v 18 min, kdy si krásné na střed hřiště navedl míč T. Rút a krásnou střelou z dálky uklidil míč k tyči. Stav 1:0. Pak se hra vrátila do svých původních koleji a zase se jen bojovalo a to i vzhledem v deštivém počasí a větru, který na našem hřišti fouká snad stále. A tak se šlo do kabin za stavu, který byl pro nás velice příjemný. O poločase jsme si řekli, že rychle přidáme druhý gól a zápas dohrajeme. To se však nestalo a stále se bojovalo. V 62 min musel být střídán J.Kodeda a nastoupil hrající trenér M. Janáček. Bohužel našemu mužstvu docházely síly a hosté si začali vytvářet šance. Bohužel v 75 min jsme jednu šanci neuhlídali a tak byl stav srovnán na 1:1. Naše mužstvo se však nepoložilo a hned 77 min vrátil domácím vedení M.Janáček, který i za pomoci větru překonal z dálky hostujiciho gólmana. Bohužel vedení trvalo pouze jednu minutu a bylo vyrovnáno podruhé. No, ale aby to diváky bavilo ještě víc, tak hned v 80 min náš bývalý gólman Doškář vlétl do souboje s dvojíci obránců a vyhrál balón, který pak v tváři tvář uklidil k tyči a my se radovali znova z vedení 3:2. Posledních deset min jsme již hosty k ničemu nepustili a získali tak zaslouženě tři body, které jsou pro nás velice důležité v boji o setrvání v okresním přeboru. Kluky musím hlavně pochválit za výdrž a obrovskou bojovnost. Takhle, když budeme makat, jeden za druhého, tak na konci budeme slavit. Díky pánové a věrni fanoušci a teď hurá do Chotýšan.

komentář Pravonín (Benešovský deník): Utkání sestupem ohrožených týmů začali lépe domácí. Dobrým pohybem i nasazením si udržovali herní převahu ve středu hřiště, ale pozorná obrana hostů je příliš do gólové koncovky nepouštěla. Většina pokusů o finální zakončení po kombinacích skončila na kopačkách rychlých hostujících obránců. Na mokrém terénu vedla cesta k ohrožení brány střelbou z větší vzdálenosti, což se povedlo v 18. minutě Tomáši Rutovi, který utaženou, polovysokou střelou z dvaceti metrů překonal brankáře Vejvodu a dostal tak domácí do vedení 1:0. Hosté postupně vyrovnali hru a většina soubojů se odehrávala ve středu hřiště, na obou stranách bez výraznějších šancí ke vstřelení gólu. Ve druhém poločase získávali postupně více ze hry hosté. Domácí se dostávali častěji pod jejich tlak. Hru hostů výrazně oživil střídající Matěj Voráček, po jehož samostatné akci a přesné přihrávce před odkrytou bránu, uklidil Vojkůvka v 75. minutě míč do sítě domácí branky – 1:1. Utkání dostalo od této chvíle ještě zajímavější náboj a hra se přelévala z jedné strany na druhou s gólovými příležitostmi na obou stranách. V 77. minutě napřáhl hrající trenér domácích Janáček z 25 metrů. Přesně trefený míč ve vzduchu zaplaval a skončil v síti hostujícího brankáře – 2:1. Domácí se neradovali ani celou minutu, když se po přesné kombinaci a uličce mezi obránce, dostal před brankáře Veselého opět Vojkůvka a srovnal na 2:2. Utkání gradovalo a bylo to kdo z koho. V 80. minutě se po osobním souboji dostal na hranici pokutového území k míči důrazný Doškář a v pádu usměrnil míč k tyči Vejvodovi brány – 3:2. Ukázal tak, že umí míče nejen chytat, ale dostat je i v důležitých momentech do soupeřovi sítě. V závěru už si domácí cenné vítězství uhlídali.