19.06.2018 20:59

26.kolo - okresní přebor

sobota - 16.6.2018 - 15:00 hodin

rozhodčí: Irion - Mařincová, Říha

komentář Pravonín (Benešovský deník): V celkově vyrovnaném zápase viděli diváci hodně zajímavých fotbalových okamžiků a zvratů. Domácí vstoupili do utkání aktivně a zatlačili hosty na jejich polovinu. Ti sice drželi dobře svůj obranný blok, přesto se Pravonínští dostali do několika vyložených šancí, které volaly po gólu. Po kolmých přihrávkách od Vlasáka se dostali před hostujícího brankáře postupně Marek i Michal Sibalové, ale příležitosti prováhali. Pravidlo „nedáš - dostaneš“ opět zafungovalo a hosté ho po prvním ohrožení domácí branky potvrdili. Chudlařský vymíchal domácí obranu a předložil míč Brabencovi, který před prázdnou brankou nezaváhal – 0:1. Domácí to na dlouhou dobu dostalo do kolen a od tohoto momentu byli hosté lepším týmem. Až na konci poločasu se přeci jen podařilo Pravonínu zpřesnit kombinaci a zlepšit pohyb hráčů. Z vytvořeného tlaku se jim podařilo vytěžit pokutový kop, když bránící hráč v tísni zahrál míč rukou. Penaltu ve 42. Minutě s přehledem proměnil Babický a domácím se přeci jen odcházelo do kabin trochu lehčeji – 1:1. Druhý poločas začali lépe hosté a byli častěji na míči. Domácím chyběla patřičná šťáva a v ofenzívní činnosti jim to moc nešlo. Postupičtí byli důraznější a výsledkem jejich snahy byl v 65. minutě gól J. Mareše. A s Pravonínem to v té chvíli nevypadalo dobře. K domácímu závěrečnému obratu významně přispěly čerstvé síly a dobrý výkon střídajících hráčů. Nejprve Březina v 85. minutěz přímého kopu našel v pokutovém území chytře Kodedu a ten bez přípravy trefil přesně nekrytý prostor v brance. Hned o minutu později se stejný střelec dostal k odraženému míči, a i když mu pohotová střela přesně nesedla, s pomocí lehké teče bránícího hráče zapadla k tyči Kladivovy brány. Z vyrovnaného utkání tak v samotném závěru vydolovali body šťastnější domácí.