05.11.2017 08:22

11.kolo - okresní přebor

sobota - 4.11.2017 - 14:00 hodin

rozhodčí: Fillip - Mařincová, Kramný

branky: 67´Vlasák L., 81´Sibal Mar., 88´Babický T.(pen.) - 34´Pohunek M., 90´Lapka R.(pen.)

komentář trenéra (MF): Utkání jsme měli vzládnout lépe, sice jsme vyhráli zlepšenou hrou ve druhé půli, ale dnes jsme neměli svůj den, utkání se herně nepovedlo jak nám, tak i Přestavlky u nás toho moc neukázali a i rozhodčí měl dost chyb. My hráli bez chuti, kazili moc přihrávek, nedařila se kombinace, první dotek špatný, snaha byla, ale chyběla mi fotbalovost, překvapivá přihrávka, odskočení. Abychom v první půli po dvaceti minutách vedli dva nula, tak po chybě inkasujeme lacinou branku, poté naše hra podprůměrná. Ve druhé půli se naše hra trochu zvedla, měli jsme územní převahu, ale bez kvality v zakončení. Přestavlky jenom bránili v čele s výborným brankářem. Pomohla nám branka L.Vlasáka v 67´, kdy po odraženém míči z hranice penalty chytrým obstřelem vyrovnal. V 81´rozhodl tečovanou střelou Mar.Sibal a v 88´po faulu na L.Vlasáka proměnil pokutový kop T.Babický. V 90´jsme ještě dostali z penalty na 3:2, kdy si M.Kužel sám při odkopu nastřelil ruku. Zasloužená výhra, Přestavlky moc šancí neměli, pro D.Doškáře v brance jednoduchý zápas, ale fotbal v Pravoníně tentokrát "plakal".

komentář Pravonín (Benešovský deník): V utkání diváci fotbalově pohledných akcí příliš neviděli. Hrálo se převážně uprostřed hřiště a většina akcí končila před šestnáctkami kvůli velkému množství nepřesností v kombinaci. Výjimkou byla hned v první minutě akce domácího Javorského, který nastoupil po dvou letech absence, po vážném fotbalovém zranění nohy. Rychle zatáhl míč po levé straně, dostal se až před hostujícího brankáře, ale v poslední chvíli mu v zakončení z malého vápna zabránil obětavým zákrokem obránce hostů. To bylo na dlouho od domácích z nebezpečných akcí vše. Svazovala je zbytečná nervozita, skoro každá výměna míče skončila buď mimo hřiště, nebo na kopačkách soupeře. Hosté hráli jednoduše, dobře bránili, ale i jim chyběla často přesnost při řešení finální přihrávky. Světlejším okamžikem pro Pravonínské byla 30. minuta, kdy se po zahrání rohového kopu, pověsil do vzduchu T. Babický a přesnou hlavičkou poslal míč do země těsně před brankáře Šacha, ten však zareagoval bleskově a zkrotil míč těsně před brankovou čárou. O čtyři minuty později bylo pro domácí zle. Lehkomyslná ztráta míče uprostřed hřiště zastihla jejich obranu totálně otevřenou a hosté po rychlém brejku a přesné kombinaci, využili povedenou akci, když do odkryté části branky pohodlně skóroval Pohůnek. Na domácí padla deka, a jestli před inkasovanou brankou nehráli dobře, teď už se jim nedařilo vůbec nic. Poločasový odchod do kabin byl pro ně vysvobozením. Do druhého poločasu přeskupil trenér Filip domácí řady ve snaze oživit především ofenzivní činnost. Záměr se podařil a hra týmu dopředu sice pomalu, ale přeci získávala na potřebné aktivitě a přesnosti. Z vytvořeného tlaku se urodil gól Vlasáka, který po skrumáži prostřelil z hranice šestnáctky hradbu bránících hráčů a srovnal skóre na 1:1. Domácí drželi dál územní převahu, ale hosté jen nebránili, využili každé příležitosti k nebezpečným brejkům. Ve vypjatém závěru, se začalo častěji jiskřit od kopaček a rozhodčí Filip musel často krotit vášně. V 81. minutě se dostal k odraženému míči uvnitř pokutového území Marek Sibal a po zakončení bez přípravy rozjásal hráče i diváky Pravonína. Domácí se dál tlačili před bránu Přestavlk a po sražení aktivního Vlasáka ve vápně se k pokutovému kopu postavil T. Babický. Penaltu přesvědčivě proměnil a zvýšil na 3:1. Hosté nic nevzdávali a až do konce se snažili o útočné akce. V samotném závěru byl proti domácím nařízen pokutový kop za zahrání rukou při obranném zákroku, který Lapka proměnil. Víc už se v nastavených třech minutách neudálo, a tak zůstaly body z vyrovnaného utkání, šťastnějším domácím.