26.kolo - Okresní přebor

sobota - 15.6.2019 - 17:00 hodin

rozhodčí: Fillip M. - Mařincová, laik

komentář trenéra (M.Janáček): nebude

komentář Pravonín (Benešovský deník): Zápas, kde bylo už o konečném postavení obou týmů v tabulce rozhodnuto, chtěli domácí odehrát co nejlépe a rozloučit se tak důstojně s okresním přeborem, který po letech opouštějí. Do utkání vstoupili dobře a během deseti minut si vytvořili i dvě gólové šance, které ovšem zahodili tak, jak se u nich stalo na jaře bohužel železnou tradicí. To hosté předváděli akce na jeden dotek a hlavně maximální produktivitu v zakončování. Skóre otevřel v 6. minutě Žák, který měl lehkou práci na rozebrání domácí obrany – 0:1. Pravonínští se sice nevzdávali a v poli se snažili udržet míč na svých kopačkách, ale soupeř byl nad jejich síly. Skóre po jednoduchých a rychlých akcích hostujících hráčů narůstalo jen na jejich straně. Domácím se podařilo jen snížit poločasové skóre na 1:4 z pokutového kopu, který na dvakrát proměnil T. Babický. Druhý poločas oba týmy ubraly na tempu, ale především hosté dál hráli svůj ofenzivní a pohledný fotbal s úspěšnou koncovkou. Domácí brankář Veselý zabránil několika dalším gólům, ale i tak se hosté třikrát gólově prosadili. V závěrečné části utkání se podařilo domácím skórovat po samostatných akcích nejprve Blažkovi a pak Kodedovi, kteří tak alespoň zmírnili nepříznivé skóre.