15.04.2018 07:19

17.kolo - okresní přebor

sobota - 14.4.2018 - 16:30 hodin

rozhodčí: Staško - Rathan, Sklenička

komentář trenéra (MF): Proti prvnímu celku okresního přeboru, hlavnímu aspirantovi na postup do IB.třídy jsme ostudu neudělali. Sice jsme prohráli, ale výkony hráčů byly na dobré úrovni. Změny v sestavě přispěly k lepší organizaci hry, s hrou dopředu jsem celkem spokojen, dát čtyři góly a ještě si vytvořit šance je dobré, viděl jsem větší bojovnost, presing, než v minulých zápasech. Problém máme v laciných chybách kolem nebo v našem vápně, kde se zápasy rozhodují, soupeř, tentokrát Neveklov, je skoro všechny proměnil, tři byly úplně zbytečný, musíme si uvědomit, že někdy i odkopnout míč čtyřicet padesát metrů dopředu je potřeba, i když chci fotbal odzadu, ale ... . Zápas před početnou diváckou kulisou, za pěkného počasí, na dobrém hřišti se musel divákům líbit, devět gólů, pro nás trenéry, spolu s M.Králem, trenérem Neveklova, na infart, ale je na čem stavět, myslím si, že výkony jdou nahoru a že od nějaké výhry nastartujeme vítěznou sérii. Kluci v tréninku (zdravé jádro) makají, chci v to doufat.

komentář Pravonín (Benešovský deník): Utkání přineslo divácky atraktivní podívanou s neobvyklou gólovou nabídkou, ale pro trenéry a funkcionáře klubů to byl nervy drásající zážitek. Domácí naskočili do utkání bez přehnaného respektu k favoritovi. Nasazením a dobrým pohybem po celém hřišti si vytvořili územní převahu a dostali se několikrát do slibných střeleckých šancí, které zatím gólem neskončily. Až ve 23. minutě se Brzkovi podařilo pěkné individuální uvolnění na hranici pokutového území a přízemní střelou na zadní tyč otevřel skóre, aby tak potvrdil dobrý výkon mužstva v této části utkání. Mezi 25. – 31. minutou ale přišel kolaps v pravonínské obranné hře a hosté otočili zápas na 1:3. Vyrovnání zařídil po ojedinělé útočné akci hostů Peter z opakované dorážky po trmě vrmě před hostující brankou. Hosté byli rázem na koni a Pravonínští u všeho druzí. Po nepovedeném odkopu strhl vedení na stanu Neveklova Vitouš a dílo dokonal po rychlé kombinace Vrkoslav. Domácí dostal je zpět do hry T. Babický, který z trestného kopu přesně obstřelil zeď - 2:3. Zlepšený výkon potvrdil gólově vzápětí Marek Sibal, když se po rychlé kombinační akci dostal před hostujícího brankáře a nekompromisně poslal míč pod břevno – 3:3. Po poločasové přestávce se tak začínalo opět od nuly. Hra byla vyrovnaná a obě mužstva se snažila strhnout vítězství na svou stranu. K vidění bylo na několik gólových šancí, které ovšem vyřešili brankáři nebo skončily nepřesným zakončením. To platilo do 62. minuty, kdy se do střely z úhlu natáhl skluzem Kůžel a dorážkou u tyče opět otočil výsledek zápasu na 4:3. Domácí se ovšem radovali jen minutu, protože se po standardce dostal ve vápně k míči Stibůrek a hlavou srovnal na 4:4. Utkání se blížilo do remízového finále, ale domácím nebyl souzen ani bod. V 88. minutě jim vzal naději Fišer, který gólově potrestal další nedůslednost v jejich obraně. Neveklovští hlavně svojí střeleckou produktivitou potvrdil bodově pozici na čele tabulky.