08.10.2018 20:05

7.kolo - okresní přebor

sobota - 6.10.2018 - 16:00 hodin

rozhodčí: Kromka - Doubravová, Blahůšek

komentář trenéra (MF): Po dvou smolných remízách jsme naplno bodovali a myslím, že zaslouženě, až na pár výpadků, jsme soupeře přehrávali, měli dostatek šancí a vstřelili pět branek. Postupice nás hned na začátku zaskočili a ve třetí minutě tečovanou střelou do proti pohybu jsme prohrávali a asi patnát minut se z toho vzpamatovávali, hosté měli nepříjemné statndartky a dlouhé auty, ty jsme ubránili a začali také ohrožovat bránu Postupic. V 17´ a 24´ se prosadil dobře hrající Mich.Sibal a do poločasu jsme otočili skóre na 2:1. Druhá půle byla v naší režii, tlačili jsme se do střelby, za zmíňku stojí spojnice T.Babického z 25 metrů. Postupice převážně míče nakopávali a byli důrazní v osobních soubojích, nám docházely síly, někteří hrají se zraněním, moc netrénují, po změnách v sestavě jsme hosty dorazili pěknými akcemi až do prázdné branky, konec vyšel Brzkovi. Druhý gól jsme inkasovali po zbytečném, penaltovém zákroku na konci utkání. Před početnou diváckou kulisou se klukům zápas povedl, po zápase měli velkou radost, vítězství jsme potřebovali jako sůl. Děkuji naší minipřípravce, že doprovodila naše hráče na nástup před utkáním, o poločase si zahrála fotbálek, přináší nám štěstí, zatím vždy vítězství.

komentář Pravonín (Benešovský deník): Pěkné počasí a mimořádná fotbalová atmosféra podpořená v Pravoníně už tradičním nástupem mužstev k utkání s doprovodem minipřípravky, přilákala početnou diváckou obec. Očekával se vyrovnaný souboj a pohledný fotbal což se plně potvrdilo a diváci se vůbec nenudili. Hra se ještě ani pořádně nerozvinula a domácí dostali těžký direkt. Šetek ve 3. minutě napřáhl z 25 metrů, jeho prudkou střelu tečoval domácí obránce zády a míč skončil v síti bezmocného brankáře – 0:1. Pravonští hráči se ale rychle vzpamatovali a po jejich rychlých kombinacích se dostávali stále častěji k zakončení. Hosté nezůstávali pozadu a tak se hrál pohledný fotbal s častou střelbou na obou stranách. K vidění byly spolehlivé zákroky obou brankářů. V 17. minutě Brzek po zatažení míče z pravé strany přesně odcentroval a Michal Sibal se hlavou z malého vápna nemýlil – 1:1. Domácí stupňovali svojí útočnou snahu a o sedm minut později ji potvrdil opět střelecky disponovaný Sibal, když důrazně zakončil přízemní střelou po náběhu na centr do šestnáctky – 2:1. Dál se hrál vyrovnaný fotbal, kdy se obě mužstva snažila o zakončení hlavně ze střední vzdálenosti. Za zmínku stojí samostatná akce Babického, který po vyvezení míče z obrany napřáhl ze 30 metrů a jeho prudká střela do pravé spojnice na dlouho rozkmitala brankovou konstrukci. V začátku druhého poločasu pokračovala hra ve stejném duchu. Obě mužstva hrála s nasazením, v tempu a se snahou rychlou akcí překvapit soupeře. Postupem času se přeci jen míč držel častěji na kopačkách domácích a jejich ofenzivní tlak dirigovaný Vlasákem narůstal. V 62. minutě se po kolmici dostal do šance Brzek a před Kladivou nezaváhal, jeho přízemní střela k tyči znamenala gól a větší klid na kopačky domácích – 3:1. Poté hosté ve snaze zlomit vývoj utkání a skórovat otevřeli klasicky obranu a domácí toho využili k častým protiútokům. Po rychlé vedené akci z pravé strany šel míč na jeden dotek z nohy na nohu do rozhozené obrany. Na konci akce stál Lejček a osamocený zavěsil do odkryté brány – 4:1. Další parádní akce byla v režii Pravonínských mladíků. Dobře hrající Brzek zatáhl míč z leva a nezištně předložil míč nabíhajícímu Turkovi, který suverénně uklidil míč z první k tyči – 5:1. V závěru korigoval skóre z pokutového kopu hostující Šetek, ale domácím to už dobrou náladu z vítězného zápasu neovlivnilo – 5:2.