Diskusní téma: Kniha návštěv

změna pravidel

Jarda Švec | 22.06.2019

něco pro fanoušky(a možná i pro hráče,kteří ještě nevědí)
https://www.efotbal.cz/clanek-200142-Od-leta-velke-zmeny-pravidel-Utocnik-nesmi-stat-ve-zdi-gol-nastrelenou-rukou-neplati-dorazky-z-penal.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Re: změna pravidel,dodatek

Jarda Švec | 26.06.2019

Dvě zpřesnění ohledně penalt
Nyní upřesňujeme dvě důležité věci ohledně zahrávání penalt, protože několika nepřesnými překlady či vydáváním pouhých návrhů za finální řešení došlo k jistým nejasnostem.

Jak zmiňuje i server seznam.cz, dosud platilo, že gólman brankář musí být v momentě zahrávání penalty oběma nohama na brankové čáře nebo nad její úrovní. Současná změna spočívá v tom, že gólman musí být v momentě zahrávání pokutového kopu na čáře nejméně částí jedné nohy. Druhou může mít před ní i za ní. „Není tedy pravda, jak se také psalo, že se gólman nesmí na brankové čáře hýbat a musí stát v klidu,“ vysvětluje předseda pravidlové komise a čen komise rozhodčích FAČR Jiří Kureš.
2. Hovořilo a psalo se i tom, že se penalty budou zahrávat bez možnosti dorážek, tedy jako při pozápasových penaltových rozstřelech. Cílem tohoto uvažovaného pravidla bylo zamezit vbíhání ostatních hráčů do pokutového území ještě před zahráním penalty. „Je pravda, že o tom mezinárodní pravidlová federace IFAB uvažovala, a dokonce to i testovala. Tato změna ale zatím neprošla a nevešla dosud v platnost. Pokud brankář vyrazí pokutový kop, střelec či jeho spoluhráči mohou i nadále míč do sítě dorazit,“ dodává Jiří Kureš.

Přidat nový příspěvek