sobota - 18.5.2019 - 17:00 hodin

rozhodčí: Shapoval - Kocan, Žydyk

zápis o utkání  zde

komentář trenéra (M.Janáček): nebude

komentář Chotýšany (Benešovský deník): V Chotýšanech se odehrával souboj o příslovečných šest bodů, který přinesl emoce a po kterém za konečnou remízu mohli být domácí dokonce rádi. A to se přitom hned ve druhé minutě mohli dostat do vedení. Adam Hanibal dostal míč za obranu a v obrovské příležitosti volil jen slabou střelu do náruče vyběhnuvšího gólmana. V dalším průběhu se hra celkem vyrovnala a naopak to byli spíše hosté, kteří byli lepší. Jenže přišla 20. minuta, Hanibal dostal šanci na reparát, když přijal přihrávku ze strany, prohodil si obránce a tentokrát zachoval v koncovce klid a střelou k tyči poslal domácí do vedení 1:0. Ovšem neuplynula ani minuta a skóre bylo opět vyrovnané. Balon se dostal za obranu na volného Doškáře, na kterého nereagoval nikdo z domácích hráčů, a ten tvrdou ranou zavsítil – 1:1. Vydřené vedení domácích tak bylo brzy pryč. Pravonín pak byl i nadále o něco lepším celkem, jenže za pár minut se dostal do oslabení. Unikajícího A. Koreckého doslova zahodil Brzek a jako poslední instance viděl červenou kartu. Ač hosté hráli v deseti, tak Chotýšanům to vůbec nepomohlo a i nadále předváděly špatnou hru. Navíc se jim nedařilo proměňovat šance, do kterých se dostali, když například M. Říha přehlavičkoval bránu snad z jednoho metru nebo přímé kopy z dobrých pozic končily většinou na zdi. A tak se dokonce do vedení mohli dostat hosté, jelikož jejich útočník procedil míč ze strany přes brankáře Radostu, ale dobíhající stoper Povolný vše zachránil na brankové čáře. Do kabin se tak šlo za remízového stavu po rozpačité první půlce. Ve druhém poločase již byla lehce znatelná převaha jednoho muže v poli, ale domácím se stále nedařilo v ofenzivní fázi. Navíc hosty držel dobře hrající střed zálohy v podání Vlasáka a Červeňáka. I přesto se Chotýšany dostaly do několika velkých šancí, ale opět se prokazovala jejich tragická koncovka. Ať už to byly hlavičky Honse nebo M. Říhy nad bránu z malého vápna, šance A. Koreckého, střela Povolného nebo opět nekvalitně zahrané přímé kopy z dobrých pozic a nedůraz ve vápně. Za to musel přijít trest. Ten přišel v 75. minutě. Dlouhý balon nejprve nechal domácí Khandl proletět za sebe, kde si jej sebral hostující útočník a zmar byl dokonán po následném závaru, když vracející se obránce neomylně skóroval do vlastní brány – 1:2. S přibývajícím časem a neproměněných šancí rostla u domácích nervozita. Avšak alespoň remízový stav se jim nakonec podařilo udolat. V 84. minutě si tentokrát k přímému kopu pět metrů za vápnem stoupl A. Korecký a po obstřelu zdi, s dávkou štěstí, procedil Veselého – 2:2. Konečná remíza tedy pro obě mužstva moc neřeší, ale nakonec za ni mohou být Chotýšany ještě rády, jelikož nepodaly kvalitní výkon.