neděle - 26.5.2019 - 17:00 hodin

rozhodčí: Staško: Drnec, Mařincová

zápis o utkání zde

komentář trenéra (M.Janáček): nebude

komentář Mezno (Benešovský deník): V posledních kolech trápící se Mezno hostilo na domácí půdě Pravonín. Zápas za horkého počasí začal ve vysokém tempu. Domácí David Růžička, který obvykle nastupuje na pozici stopera začal na hrotu, což hned v 9. minutě sklidilo úspěch, když prudkou ranou na zadní tyč otevřel skóre – 1:0 (David Růžička). Brzká branka nabudila domácí borce, kteří se hnali přímočarou hrou za zvýšením vedení. Ve 29. Minutě utekl obraně Pravonína kapitán Jakub Ploc a přízemní střelou propálil brankáře Lukáše Veselého – 2:0 (Jakub Ploc). Hosté se z dvou inkasovaných branek nesesypali a okolo 40.minuty zahrávali sérii rohů, což málem vyústilo ke snížení stavu zápasu. Zde však domácí Mezno podržel brankář Karel Čeňek. Poločas byl téměř u konce, když zpoza vápna nechytatelnou střelou zvýšil Michal Šváb (3:0) – konec prvního poločasu. Druhá půle začala v režii Pravonína, když si jejich záložníci rychle krátkými přihrávkami vyměňovali míč, na což záloha a obrana Mezna těžko reagovala. V 51. minutě se však Mezno blýsklo přímočarou akcí dopředu, kde se z oblasti penalty nemýlil David Růžička – (4:0). Pravonín se dále snažil kombinovat, jejich akce však většinou končily u velkého vápna. Mezno se drželo své přímočaré hry s rychlým přechodem dopředu. Jakub Ploc stejně jako v první půli zatáhl míč do vápna a prudkou střelou zvýšil na 5:0 (Jakub Ploc). Po páté brance Meznu narostlo sebevědomí a v 70 minutě ranou do odkryté brány zkompletoval svůj hattrick David Růžička – (6:0). Hosté se snažili alespoň korigovat stav, což se jim málem podařilo okolo 75. minuty, když nastřelili břevno. Místo kýženého gólu Pravonína však přišla odpověď v podobě pumelice z 30 metrů, jejímž autorem byl levý bek Pavel Bursík (7:0). Mezno v utkání potvrdilo větší kvalitu v útočné fázi a efektivní zužitkování střel z dálky. Objektivně lze však konstatovat, že Pravonín si vybral smůlu v koncovce a žádný vstřelený gól neodpovídal jejich hernímu projevu.