II.kolo okresního přeboru

sobota - 29.8.2015 - 17:00 hodin

rozhodčí: Irion Roman - Jindrák Vítězslav, Berka Martin

branky: 76´Javorský Lukáš, 81´Hrubeš Vít - 14´Žák David

sestava domácích: Doškář Daniel - Babický Tomáš (C), Ondrák Zdeněk (46´Kodeda Jan), Hoch Michal, Hrubeš Vít - Lejček jakub, Javorský Lukáš, Studnička Patrik (46´Sibal Michal), Zavadil Vít (68´Filip Tomáš) - Hoch Petr, Vlasák Libor

sestava hostů: Franěk Michal - Balík Martin, Balík Petr (84´Novák David), Zimmel Jan, Čichovský Petr (59´Loucký Jan), Hameta Jan, Šmejkal Petr, Žák David, Hlaváč Jaroslav, Šiška Václav (70´Stibůrek David), Chomát Petr

komentář trenéra: Náš tým si pro letošní sezónu zvolil jako domácí zápasy sobotu a tak nás v novem ročníku čekal první zápas na domácím hřišti a to s velice silným soupeřem z Neveklova.

Bohužel k zápasu se dostavil pouze jeden rozhodčí a tak muselo každé mužstvo zvolit jednoho člena, který byl na lajně. Z našeho soupeře jsme měli velký respekt jelikož v minulém kole deklasoval Chotýšany vysoko 8:0. Ačkoliv bylo veliké vedro chtěli jsme hrát aktivně a mít pokryté celé hřiště. Sestava: Doškář – Hrubeš, Babický, Hoch M., Ondrák Z., - Zavadil, Javorský, Lejček, Studnička, - Vlasák, Hoch P.

Hned od začátku jsme si vypracovali územní převahu, kterou se nám ovšem nepodařilo využít když ve 4 min. měl Vlasák obrovskou šanci hlavou po dlouhém autu P. Hocha. Naše územní pokračovala dále jen nepřiházela žádná velká šance. Obrana hostu v čela se zkušeným Chomátem hrála velice dobře.  V 11 min se k odraženém balónu dostal P. Hoch který z pravé strany vyslal pěknou střelu se kterou si hostující golman poradil.  Bohužel se nám nepodařilo skórovat a jak to bývá nedáš dostaneš tak hosté hned z prvního útoku dali v 14 min gól, když střední záložník krásnou přihrávkou poslal hostujícího útočníka samotného na našeho golmana a ten si poradil 0:1. Toto nás zaskočilo a od gólu jsme začali dávat hostům více prostoru a my ztráceli jednoduše balón a nedostávali se k naši hře.  Ani na jedné straně se do poločasu nic vážného nestalo a tak skončil první poločas 0:1. Do druhého poločasu jsme udělali hned dvě střídání, kdy zraněného Studničku vystřídal  Sibal Marek a Ondráka nahradil Kodeda. Kluci začali hned od první minuty druhé půle daleko víc běhat a přistupovat k hráčům tak abychom získávali co nejvíce balónů. Postupem času byla naše převaha větší a větší, ale žádna šance ne a ne přijít. Jen pár střel a náznaků. Až v 77 min. vymyslel krásnou přihrávku za obranu Lejček na Javorského a ten šel sám z pravé strany hostujícího golmana a krásnou ranou křížem vyrovnal na 1:1. Toto vlilo našim hráčům elán do nohou a najednou jich bylo plné hřiště.  A také to přineslo gól. A to v 81 min se dostal k balónu Hrubeš a to na svojí levé straně asi 25 m od brány a udělal to nejlepší co mohl, nádhernou střelou křížem vymetl  levou šibenici branky hostů 2:1. Jak se říká KLOBOUK DOLU před takovou střelou. Po tomto gólu si kluci již výsledek pohlídali a zápas dohráli v klidu a tak jsme se mohli všichni po závěrečném hvizdu radovat ze zisku tří bodů a i ze zlepšené hry v druhém poločase. MJ

komentář Pravonín (Benešovský deník): Hosté vlétli do utkání v plném tempu a nasazení a při akcích ukazovali svojí herní kvalitu. Domácí odvraceli rychlé kombinační akce na jeden dotek jen s velkými obtížemi. Neveklovští převahu vyjádřili ve 14. minutě, kdy po kombinaci Žák střelou podél vybíhajícího brankáře otevřel skóre. Domácí si příliš střeleckých příležitostí nevytvořili. Výjimkou bylo ve 24. minutě výborné zakončení Vlasáka hlavou po přímém kopu, po kterém brankář Franěk skvěle vytěsnil míč mimo branku. Hosté aktivní hrou do konce poločasu kontrolovali průběh a vedení.

Druhý poločas zvýšili Pravonínští obrátky a výrazně zlepšenou hrou začali snahu o vyrovnání.Přestože bylo úmorné vedro, mělo utkání slušné tempo a početná divácká návštěva se nenudila. Domácí útoky narážely na soustředěnou a dlouho bezchybnou hostující obranu. Na druhé straně brejkové situace zachytávala také obrana. V 76. minutě přihrál Lejček Javorskému, který z hranice pokutového území tvrdou střelou k tyči překonal Fraňka – 1:1. Utkání pomalu směřovalo k dělbě bodů, proti byl ovšem domácí obránce Hrubeš, který v 81. minutou nevídanou střelou z 35 metrůvymetl levý horní růžek Fraňkovy brány. Hosté v závěru vrhli všechno do útoku, byli nebezpeční po dlouhých nákopech a následných závarech, ale když Chomát v největší šanci hlavou minul branku po trestném kopu, zůstaly body v Pravoníně.