22.kolo - okresní přebor

neděle - 20.5.2018 - 14:00 hodin

rozhodčí: Šíma - Macháček Mar., Blahůšek

zápis o utkání zde

komentář trenéra (MF): V Nespekách jsme odehráli dobré utkání, na velkém hřišti se kluci vydali, kvalitnímu soupeři jsme byli vyrovnaným soupeřem, bylo vidět, že oba týmy chtěli hrát kombinační fotbal, bylo k vidění na obou stranách mnoho gólových šancí, myslím, že tutových jsme měli více, ale stějně jako na podzim doma nás vychytal výborný brankář Drážek nebo jsme selhali v koncovce. Nespeky byli dle mého lepší na míči, my zase podnikali nebezpečné výpady. Smolně jsme si na začátku zápasu vstřelili vlastní gól, druhý dostali na konci, kdy jsme hru již otevřeli, byl to remízový zápas. Oba brankáři podali výborné výkony, z našeho týmu se mi líbil Sibal, který je každým zápasem lepší, jenom mu to jako celému týmu nepadá do branky, šancí máme dost, snad to protrhneme příští kolo proti Jankovu.

komentář Nespeky (Benešovský deník): Hrálo se vyrovnané utkání, ve kterém nebyla nouze o gólové šance. První gól byl ale pro hosty velmi nešťastný. V 10. minutě nakopl Tyrner dlouhý míč před hostující branku, kam ale nesměřoval žádný domácí hráč, přesto si hosté po nedorozumění vstřelili ukázkového vlastence a Hoch nedal brankáři žádnou šanci - 1:0. Další minuty bylo ale horko spíše před nespeckou brankou. V 16. a ve 20. minutě měl na kopačkách vyrovnávací gól hostující Kodeda, ale Drážek jeho střelu v obou případech vyrazil. O chvilku později se prezentoval krásnou střelou Červeňák, ale trefil jen tyč Drážkovy branky. Hosté se vyrovnání nedočkali ani ve 28. minutě, kdy úspěšně zvládli kombinaci středem hřiště, ale Drážek zlikvidoval i sólo Marka Sibala. Z domácích šancí stojí za zmínku pouze střela Jasze, která ale mířila jen do boční sítě, a dvě střely do břevna. Ve 29. minutě orazítkoval brankovou konstrukci Pohořelý, a o chvilku později i Matyášek. Do druhé půle již domácí nemohli počítat s Matyáškem, který si při jednou ze soubojů zlomil ruku v předloktí, a sezóna pro něj předčasně skončila. Jeho post zaujal důrazný Vojkůvka, jenž měl hned obrovskou šanci, kdy mu Jasz připravil tutovku, ale Vojkůvka v ideální pozici netrefil míč. Zajímavé momenty z hlediska gólových šancí byly k vidění až v závěrečných deseti minutách. Nejprve si hosté vylámali zuby opět na Drážkovi, který v rozmezí pár vteřin chytil dvě velmi nebezpečné střely. Pak sice hostující Hoch dopravil míč do té správné branky, ale nepohlídal si ofsajdové postavení, a tak vyrovnávací gól nemohl platit. Závěrečné slovo měli nespečtí dorostenci, kteří se na hřiště dostali až v samotném závěru. Nejprve se individuálně prosadil Vošický, ale pravonínský gólman Janáček jeho sólo chytil. Poté našel Tůma přesným centrem Vojkůvku, který v 88. minutě rozhodl o vítězství Nespek 2:0.