Popovice 0 : 4 Pravonín "A"

18.04.2022 20:41

muži: Popovice 0 : 4 Pravonín "A" - neděle - 17.04.2022 - 15:00 hodin - mistrovské utkání - rozhodčí: Staško - Shapoval, Diviš - branky: Jenšík J. 2x, Rut T., Červeňák D. - zápis o utkání zde

komentář: Čtvrté jarní utkání jsme odehráli v Popovicích, které před utkáním okupovalo třetí místo a na nás ztráceli šest bodů, tedy šlo velmi atraktivní duel z čela tabulky, před početnou diváckou kulisou, z Pravonína fandilo snad třicet lidí. My jsme se na utkání s pokorou připravovali, udělali skrz důležitost utkání a stylu Popovic i změny v sestavě, v bráně po dlouhé době nastoupil D.Doškář, od začátku náš lídr L.Vlasák a na pravém beku V.Zavadil. Od začátku se hrál důrazný fotbal, my dobře kombinovali, Popovice vyčkávali na rychlé brejky a nebezpečné standartky. Musím podotknout, v Popovicích řádí krtek, hřiště bylo na naší kombinaci špatné, nerovné, ale kluci si s tím dobře poradili. První gól vstřelili Popovice, ale byl po standartce z jasného ofsajdu. My stále měli větší herní převahu a první náš gól vstřelil D.Červeňák v 34 minutě, který se dobře orientoval ve vápně, kdy po centru ze strany uklidil míč do sítě Popovice - 0:1., na hned ve 41 minutě po závaru a odražěném míči se za vápnem přesně trefil chytrou střelou do odkryté brány T.Rut - 0:2. Domácí měli taky jednu tutovku v prvním poločase, kdy po pěkné kombinaci šel z boku hráč Popovic, ale včasným vyběhnutím brankáře střelu pokryl. Druhý poločas domácí přeskupili sestavu, ale my hráli kombinační fotbal, kterým jsme Popovice přehrávali, soupeř hrozil hlavně nebezpečnými standartkami, na které má vysoké a důrazné hráče, jednu snad pětiminutovku nás několika rohy a přímými kopy zamkli, ale naše obrana v čele výborným brankářem dnes zaslouží pochvalu. Tvrdé souboje, hlavně s domácím útočníkem Kopeckým, byli vyřešeny dobře. V 66 a 70 minutě přišli chvíle kanonýra J.Jenšíka, který po centrech chladnokrevně dvěmi góly rozhodl o jednoznačné výhře - 0:4 a to jsme ještě nastřelili tyč a břevno. Celý tým, včetně střídajících, podali výborný výkon a po posledním hvizdu dobrých rozhodčích, jsme se mohli radovat a poděkovat fanouškům za fandění. Další utkání odehrajeme v sobotu od 17:00 hodin doma s Libží, se kterými jsme na podzim prohráli a máme jim co vracet.