sobota - 27.5.2017 - 17:00 hodin

rozhodčí: Konvička - Frydrychovský, Zsolt

branka: 35´Mrkvička R., 73´Kašpar J., 83´Matuška J. - 80´Sibal Mar.

zápis o utkání zde

komentář trenéra (MF): Už vyhlížíme konec sezóny, protože takové jaro v Pravoníně nepamatuji, takových absencí na jarní zápasy to už je moc. Ještě že máme béčko a dorost, ale někdy v pátek a pravidelně v sobotu v den zápasu shánět lidi, to je špatné. Opět v improvizované sestavě jsme neodehráli špatné utkání, leč s nulovým bodovým ohodnocením. Jako již poněkolikáté jsme byli lepší na míči, lépe jsme kombinovali, ale jen po šestnáctku, Popovicím stačilo bojovat a čekat na naše chyby a třikrát jim to tam padlo. My měli nějaké pološance, ale málo střílíme, ve vápně nemáme potřebné štěstí v zakončení. Soupeř se dostal do vedení utěšenou střelou z 30-ti metrů po odraženém míči po rohu v 35 minutě. Ve druhém poločase po přeskupení sestavy jsme se více tlačili do brány soupeře, ale do koncovky jsme se moc nedostávali, centry a střely nepřesné, ale hra byla solidní, bojovnost taky. Soupeř nic nevymýšlel, hrozil brejky a standartkami. V 73 minutě jsme po rohu neuhlídali odražený balón a po pěkné akci po straně do prázdné zvýšili Popovice na 2:0. My nic nezabalili, zvýšili ještě obrátky a po několika závarech  ve vápně skóroval Mar.Sibal na 2:1. Moc jsme chtěli vyrovnat, určitě na to bylo, ale po chybě stopera nás uzemnil na konečných 3:1 Matuška. I když jsme nedosáhli na body, mám ze hry a nasazení dobrý pocit, ale na koncovce musíme zapracovat, protože celkově, pořád se opakuji, málo střílíme a jsme ve vápně soupeře málo nebezpeční.

komentář Popovice (Benešovský deník): Popovický teploměr ukazoval 30 stupňů, stejný počet bodů bylo cílem domácích před zápasem, který byl bojem o sedmé místo. Popovičtí ale podcenili přípravu hřiště. Přesto, že mají zavlažování, terén připomínal spíš tvrdé oraniště, nežli pažit, který bezpochyby jsou schopni mít. Tento fakt na kráse hry nepřidal. První čtvrt hodina přinesla pouze boj mezi šestnáctkami. Poté se dostali domácí ke standardce a Matuška přetaženým centrem překvapil gólmana, břevno však bylo proti. Nějaké náznaky měli i hosté, ale buď je v klidu „zalepil" brankář Vrtiška, nebo vše vyřešila poslední týdny, čím dál lepší obrana Popovic. Ve 35. minutě přišel nejkrásnější moment zápasu. Žížala autem našel Matušku, toho svým pohybem vyzval domácí bek Mrkvička k postrčení balónu a nádhernou dalekonosnou střelou nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 1:0. Do poločasu se již hrálo opět pouze bojovné utkání bez šancí. Druhé dějství přineslo obdobný scénář jako první, když oba celky hrály bojovně, ne však úplně atraktivně. Přesto se zdáli být domácí, víc hladovější, a jejich chuť po úspěchu přinesla druhý zářez. Odražený balón po standardce získal Páv, fantastickou uličkou našel nabíhajícího štírka Žížalu, ten přesto, že byl penaltově atakován, souboj ustál a nahrávkou skrz malé vápno našel Kašpara, který nezaváhal – 2:0. Vše nasvědčovalo klidnému dohrání. Ale to by nebyly Popovice, aby si to nezkomplikovaly. Po dlouhém autu propadl míč až k Marku Sibalovi a ten pohodlně snížil na 2:1. Domácí to však nepoložilo, naopak. Gólman Vrtiška fantastickým výkopem našel zabíhajícího Matušku, který halfvolejem pečetil na 3:1. „Jsem moc šťastný za tři body a za výkon, který tým předvedl. Nebyla to žádná krása, ale odbojovaný mač s výbornou obranou, kde bych chtěl vyzdvihnout opravdu všechny. Honzu Kauckého, který už v Chotýšanech hrál fantasticky, přesto beka hrál tak potřetí. Jirka Hovorka s Kašpym ukazují, že patří k top stoperům v soutěži už delší dobu a Mrkva zápas odjezdil tak, že si řekl o své místo. Navíc jeho gól byl úžasný," pochválil tým a zvláště obranu hrající trenér Popovic a střelec třetího gólu Jan Matuška, a dodal: „Moc mě mrzí vypadnutí v semifinále poháru s Načeradci, věřím, že to vynahradíme v soutěži. Mám ještě sen porazit Struhařov u nich v posledním kole a ukončit tak jejich jízdu přesně před cílem (směje se). Věřím, že jsme toho schopni."