Pravonín "A" 2 : 2 Týnec n/Sáz. "A"

31.10.2022 19:18

muži: Pravonín "A" 2 : 2 Týnec n/Sáz. "A" - sobota - 29.10.2022 - 14:30 hodin - mistrovské utkání - rozhodčí: Fillip F. - Volfel J., Sedlák M. - branky: Jenšík J. (pen.), Červeňák D. - zápis o utkání zde

report z utkání:

Utkání proti Týnci jsme chtěli bodově zvládnout a navázat tak na vítězné předchozí domácí utkání s Přestavlky. Soupeři se podzim zatím bodově příliš nevydařil, ale kvalitu hráčského kádru má a určitě nepatří v tabulce na spodní příčky. To od začátku dokazoval i v utkání u nás. Hrál koncentrovaně, v obraně pozorně a s podporou výborného brankáře Koukola v zádech. Naši hráči šli do utkání se snahou a odhodláním. Míč jsme měli o něco více na kopačkách než soupeř, ale naši rozehrávku kazilo hodně nepřesností v rozehrávce. Takže stálo dost práce a úsilí vybojovávat míče zpět pod naši kontrolu Tentokrát jsme se od začátku soustředili více i na obrannou činnost tak , aby se neopakovalo časté inkasování gólu v počátku zápasu. Naopak zadařilo se nám, když v 8. min podrazil v pokutovém území hráč hostí Kavoň k brance pronikajícího Jirku Blažka a Pepa Jenšík nás z nařízeného pokutového kopu dostal do vedení. Naši radost z vedení ukončila ve 30. min perfektní akce hostů, když si třicetimetrový pas přes námi nehlídaný střed hřiště, s jistotou převzal Horký a přesnou střelou srovnal skóre utkání. Do poločasu už si obě mužstva příliš dalších šancí nevytvořila. Ve druhém poločase jsme o něco zpřesnili i zrychlili hru a začali si postupně vytvářet územní převahu s častějším zakončením. To platilo především o střelbě ze střední vzdálenosti, o kterou se zejména Tomáš Rut opakovaně pokoušel, ale střely byly obránci včas zblokovány nebo mířili mimo bránu. V 52. min se nám po rychlé kombinaci povedla akce na jeden dotek, kterou střelecky zakončoval Pepa Jenšík. Jeho pokus se odrazil od břevna před branku, kde pohotově hlavou dostal míč do sítě Dan Červeňák. Ovšem hned po dvou minutách přišla tvrdá odpověď hostů. Jejich stoper vyvezl míč skoro přes celé hřiště, následně „vymíchal“ pravou stranu naší spící obrany a předložil přesnou přihrávku na hranici pokutového území Šestalovi, který placírou trefil do sítě přesně k tyči. Z naší strany obr chyba, potrestaná ztrátou krátce nabytého vedení a možná i rozhodující pro další vývoj utkání. Naštěstí nás to nepoložilo a našli jsme dost sil ke zvýšení tlaku na soupeřovu bránu. Diváci tak viděli nejzajímavější část zápasu, plnou napínavých situací s častým střeleckým zakončováním. V 77. min uvolnění a perfektní otočka Jenšíka zakončená střelou přes šíří brány. Míč skončil na vnitřní straně tyče a vrátila se po brankové čáře do náručí brankáře. O pár minut později se bez přípravy, z 25 m opřel do míče Milan Jindrák a všichni už viděli míč v „šibenici“ branky. Proti byl brankář hostů Koukol, který ho konečky prstů v poslední chvíli vytěsnil nad břevno. Všechno jsme vložili do útočné snahy a mužstvo šlo cílevědomě za vítězstvím. To se nemuselo vyplatit v 80. min, kdy se v této části hry po ojedinělém protiútoku dostal hostující útočník k zakončení před naší téměř opuštěnou branku, ale štěstěna stála na naší straně. Ještě jsme vystupňovali tlak na soupeře a gól visel ve vzduchu. Hra se nám dařila, chybělo ovšem více střeleckého štěstí. Zakončení Jindráka hlavou po rohovém kopu také volalo po gólu a chyběly k tomu jen centimetry. Jirka Jantač se proháčkoval až před bránu hostí, kde mu obránce zákrokem , který mohl být i penaltový zabránil v poslední chvíli skórovat. V samotném závěru hosté bránili výsledek i nasazením zdržovací taktiky což zvýšilo nervozitu v zápase, který se musel zejména domácím divákům přibližně od 60. minuty velmi líbit. Domácí prokázali v závěru velkou vůli po vítězství, podloženou maximálním nasazením i kvalitou hry.

týnecký pohled na utkání:

Na dobře připraveném terénu u nově vybudovaného fotbalové zázemí v Pravoníně odehrálo A mužstvo své 11. utkání v sezoně proti nováčkovi soutěže, o kterém jsme měli informace, že má dobře poskládané mužstvo a předvádí solidní fotbal. To se během utkání potvrdilo, když se hrála oboustranně kombinační hra bez zbytečně tvrdých zákroků. Takové zápasy naše mužstvu vyhovují a tak si i diváci mohli přijít na své. V každé části utkání měl navrch jiný ze soupeřů, z počátku si po rychlých průnikách vytvořilo několik dobrých příležitostí týnecké mužstvo, ale o možnost jít do vedení se připravilo opět penaltovým zákrokem. Ještě během prvního poločasu se však podařilo srovnat po dlouhém pasu za obranu, kdy se prosadil J. Horký. Druhý poločas nabídnul celou řadu střeleckých pokusů a dobrých příležitostí ke skórování oběma soupeřům. V síti ale skončila pouze dorážka pravonínských hráčů, možná i po nesprávně posouzené ofsajdové situaci a za Týnec srovnal stav utkání po individuální akci J. Linharta a přihrávce na hranici malého vápna s přehledem D. Šejstal. V závěru utkání si domácí vytvořili slušný tlak, naši hráči hrozili naopak z brejků a utkání tak dostalo velký náboj. Právě v těchto chvílích se nejvíce ukazovala nezkušenost nováčků v pozici čárových, ale na druhou stranu je dobré, že se zapojují mladší ročníky a získávají postupně přehled. V bojovném závěru předvedl několik dobrých zákroků L. Koukol a utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů po nerozhodném stavu 2:2.