23.09.2018 08:17

5.kolo - okresní přebor

sobota - 22.9.2018 - 16:30 hodin

rozhodčí: Irion - Sklenička, Nerad

komentář trenéra (MF): Prožíváme nyní špatné období, tím si asi projde každé mužstvo, máme dost zraněných, někteří hrají se sebezapřením a ještě v den utkání tři hodiny před se omluvil jeden hráč ze zápasu a jeden neměl trochu slušnosti a nepřijel vůbec, bez omluvy. Říká se, že jeden, dva hráči nedělají mužstvo, ale dnes nám dost chyběl T.Babický a V.Hrubeš. Dnes jsme vyrobili tolik chyb, že to musíme mít vybráno na dost dlouho, sice v první půli byla obrana dost přetížená a nebýt perfektního D.Doškáře v brance, mohli jsme dostat pěkný výprask. První půle proti silnému větru byla katastrofální, my se snad až na jeden individuální průnik V.Brzka nedostali za půli, soupeř dřel, zahrával mnoho nebezpečných standartek a byli jsme rádi, že jsme inkasovali jen jeden gól po dobře zahraném přímém kopu, kdy se přesně hlavou na přední tyči trefil Hruška, vpředu nikdo neuržel míč, záloha si nenahrála, všichni, kromě skvělého D.Doškáře v brance zahráli podprůměr, někteří bez zájmu. V druhé půli, po změnách, střídání, to začalo fungovat, hra vpředu měla parametry a začali jsme ohrožovat branku Jankova a za dvacet minut jsme skóre otočili na zasloužených 3:1, dvakrát se trefil L.Vlasák a jednou D.Červeňák. Od té doby zase útlum, čekali jsme, co Jankov udělá a po dvou fatálních chybách jsme dostali hosty na koně, kteří rychle po sobě vyrovnali. Celkově musím být rád za bod, i když zápas otočit, vést doma o dvě branky, by se mělo udžet, ale někteří kluci neměli svůj den a za první půli si bod určitě Jankov zasloužil. Znovu zmíním našeho brankáře D.Doškáře, který svůj tým podržel a T.Balíka z Jankova, který byl celý zápas pro naší obranu velkým nebezpečím.

komentář Pravonín (Benešovský deník): Hosté přijeli do Pravonína odhodláni konečně v soutěži bodovat a hned od první minuty utkání to bylo hodně znát. Do sestavy se jim vrátil po krátkém angažmá ve Voticích klíčový hráč Balík a na hře Jankova to bylo vidět. Naopak domácí jsou v období, které pro ně není jednoduché a těžko se vyrovnávají s absencí hráčů základní sestavy. Ale tím si prochází občas každé mužstvo a musí se s tím vyrovnat. Jankov byl od počátku lepším mužstvem a jen díky D. Doškářovi v domácí brance a jeho výbornému výkonu byli domácí ušetřeni pořádného výprasku. První půle proti silnému větru byla ze strany Pravonína katastrofální. Kromě individuálního průniku Brzka se domácí nedostali k pořádné akci a hlavně bránili na své polovině hřiště. Soupeř dřel, vytvořil si trvalou převahu, zahrával řadu nebezpečných standardek. Domácí byli rádi, že inkasovali jen jeden gól po dobře zahraném přímém kopu, kdy se přesně hlavou na přední tyči trefil Hruška – 0:1. Další početné střelecké šance jim vychytal skvělý Doškář. Ve druhé půli, po změnách v sestavě, dvojím střídání a „mytí hlav“ o přestávce v kabině, začala konečně hra domácích lépe fungovat. Zpřesněnou hrou a zvýšeným nasazením všech hráčů byla hra dopředu úplně jinde než v první půli. Vývoj utkání se změnil a domácí si v této části zápasu vytvořili trvalý tlak s častým zakončením po přesných kombinacích.  Branka Jankova byla pod stálým ohrožením a za dvacet minut druhého poločasu se skóre otočilo na zasloužených 3:1. Dvakrát se trefil v pokutovém území důrazný L. Vlasák a na něj navázal D. Červeňák. Domácí se s náhlým obratem v utkání trestuhodně spokojili a nechali hrát opět hosty. Ti nic nevzdávali a nejprve několikrát zahrozili z přímých kopů. Varování domácí nevzali vážně a tak byli náležitě potrestáni. Nejprve po akci agilního Balíka, kdy zatáhl míč po pravé straně a jeho přesný centr v 74. minutě gólově zužitkoval Jonszta – 3:2. A v téže minutě využil zmatků v obraně sám Balík a uklidil míč z hranice pokutového území do domácí sítě na konečných 3:3. Ztráta bodů v závěru utkání domácí hodně mrzí, ale vzhledem k průběhu prvního poločasu, je remíza asi spravedlivým výsledkem.