19.kolo - okresní přebor

sobota - 28.4.2018 - 17:00 hodin

rozhodčí: Malý - Mařincová, Sklenička

zápis o utkání zde

komentář trenéra (MF): Zasloužená výhra s mladým týmem Mezna, hrajícím ve spodku tabulky okresního přeboru. Těmito dvěma výhrami jsme snad zachráněný a soutěž můžeme dohrát v klidu. Věděl jsem, že Mezno na nás v první půli vletí, ale po deseti patnácti minutách jsme již hru ovládli, více drželi míč, dobře kombinovali, soupeř se snažil hrát po zemi, ale my včas přistupovali a odebírali míče, do výrazného zakončení jsme ho nepustili. Celý zápas jsme si vytvořili dost zakončení, vstřelili pěkné branky, mohlo jich být ještě více, konečně jsme trochu přitvrdili v osobních soubojích po celém hřišti. Musel jsem udělat v sestavě změny, Lejček s Brzkem mimo, výborně je nahradili V.Hrubeš (doufám, že ne naposled) a V.Zavadil, všechny chválím, že dodržovali pokyny, fotbal je bavil, po dlouhé době nula vzadu, výborně fungující obrana dovolila "jenom" jednou soupeře trefit branku, při které dobře zasáhl M.Janáček. Obrana hru zjednodušila, když bylo potřeba míč podržela, defenzivní štít V.Hrubeš patřil k nejlepším na hřišti, i když mu ke konci došlo, rychlé kraje zálohy, D.Červeňák zase zahrál to co po něm chci, byl aktivní, hodně na míči a rozdával dobré přihrávky, vpředu byl vidět M.Kůžel, tvrdý, potřebný a rozdílový hráč L.Vlasák, který mně nikdy nezklame. Střídající hráči zapadli do dobré hry. Jsem rád, že zahráli kluci, kterým to minulé zápasy moc nešlo, moc výtek k zápasu nemám. Diváci musely být spokojeni. Ale i když výkon byl dobrý, nesmíme si myslet, že to půjde samo, další soupeř bojující o záchranu nám nic zadarmo nedá, v T.Štěpánově je to vždy těžký boj. Jak padaly branky: ve 24´ po příhře stopera na beka J.Kodedu, kterému se otevřel prostor a z dvaceti metrů "gazelovým" bodlem vystřelil a brankářem odražený míč do prázdné branky zavěsil V.Zavadil - 1:0. Druhá branka ve 31´ byla velmi pohledná, po nákopu na velmi aktivního L.Vlasáka, který prodloužil míč za sebe, po kombinaci Mar.Sibala s D.Červeňákem, který již mohl zakončovat, ale nebyl sobec a přihrál lépe postavenému M.Kůželovi, který do prázdné zvýšil na 2:0. Třetí branka padla ve druhé půli, v 69´ po rychlém, chytrém rozehrání přímého kopu L.Vlasákem, který viděl nabíhajícího Mar.Sibala, který pláchl všem, zvýšil s přehledem na 3:0. Poslední branka padla po dobře rozehraném přímém kopu z boku hřiště a na zadní tyči "placírou" k tyči ukončil zápas v 90´ netradiční střelec stoper M.Hoch.

komentář Pravonín (Benešovský deník): V utkání předvedli domácí asi nejlepší výkon jara a dosáhli na zaslouženou výhru nad mladým a bojovným týmem Mezna. Vynucené změny v sestavě přinesly celkové oživení hry, a když k tomu přidaly velmi dobrý výkon i opory týmu, bylo se na co dívat. Hosté tradičně potvrdili, že začátky utkání umí vždy pořádně roztočit. Domácí poučeni po průběhu podzimního zápasu se však tentokrát nenechali zaskočit. Včasným přistupováním k protihráčům a zodpovědným bráněním po celém hřišti, eliminovali snahu hostujícího týmu o útočnou hru. Postupně tak získali herní převahu, dobře kombinovali a vytvářeli si tím dostatek příležitostí k zakončení. Ve 24. minutě se otevřel prostor krajnímu obránci Kodedovi, ten se po rychlém náběhu dostal ke střele z dvaceti metrů, kterou hostující brankář vyrazil před sebe a pro dobře dobíhajícího Zavadila už nebyl problém uklidit míč do sítě. Pár střeleckých příležitostí sice domácí prováhali, ale úspěšně si vytvářeli další a cílevědomě šli za výhrou. Dobře fungující obrana toho hostům příliš nedovolila a když už se tak stalo, brankář Janáček byl na místě. Druhá branka domácích padla po velmi pohledné akci, kdy Vlasák prodloužil dlouhou přihrávku od obrany na Marka Sibala, ten z první na Červeňáka, který mohl zakončovat, ale nabídl míč přesnou přihrávkou ještě lépe postavenému Kůželovi a ten nezaváhal. Diváci museli být s předváděnou hrou spokojeni. Ve druhém poločase pokračovali domácí v dobrém výkonu a kontrolovali vývoj utkání. V 69. minutě rozehrál bleskově přímý kop Vlasák a poslal nabíhajícího Marka Sibala do gólové šance, ten upláchl všem a s přehledem zvýšil skóre na 3:0. Herní převahu potvrdil ještě v úplném závěru stoper Hoch, který uklidil placírkou míč do brány, po přesně rozehraném přímém kopu ze strany hřiště.