25.09.2017 19:51

5.kolo - okresní přebor

sobota - 23.9.2017 - 16:30 hodin

rozhodčí: Rezek - Kocan, Cígler

branky: 14´, 33´Hoch P., 54´, 72´Červeňák D., 85´Vlasák L., 90´Babický T. - 24´Hanousek P., 44´Bystřičan P.

komentář trenéra (MF): Po celé utkání jsme měli územní převahu, prosadili se střelecky a zaslouženě zvítězili. V prvním poločase patnáct minut nepůjčíme hostům balón, dáme branku a jsme spokojeni, darujeme Kralovicím vyrovnání při špatném bránění, pak znovu vedeme, zase uspokojení s výsledkem a najednou vyrovnání na konci poločasu, zase při nedůrazu v obraně. Soupeř toho moc nevymýšlel, jenom odkopy na rychlé útočníky a v prvním poločase to na nás stačilo. Po vyříkání si chyb v kabině jsme již v druhém poločase zrychlili kombinaci a najednou to šlo, kombinace, střely a větší důraz. Soupeř postupem času nestíhal a my přidávali branky. S hrou dopředu jsem spokojen, ještě dost šancí jsme nedali, dozadu máme pořád co zlepšovat, chci kombinaci sice odzadu, ale hráči musí vyhodnotit, kdy kombinovat a kdy musí balón nákopem dopředu a do soubojů chodit vždy naplno, nemusí se to vždy vyplatit.

komentář Pravonín (Benešovský deník): Domácí chtěli na svém hřišti napravit dosavadní nepřesvědčivé výkony a naopak navázat na bodové zisky z venkovních zápasů. Hosté také nepřijeli utkání jen odehrát a jejich vítězné vystoupení v minulém kole jim pozvedlo herní sebevědomí. Diváci viděli zajímavé utkání v tempu a nasazení obou týmů s řadou pěkných fotbalových momentů. Pravonínští dobře kombinovali a drželi střed hřiště se snahou o časté zakončení. Hosté byli důslední v obraně s rychlým přechodem do útoku a využili každé ztráty domácích k ohrožení jejich brány. Ve 14. minutě se po povedené uličce dostal před hostujícího brankáře P. Hoch a přesnou přízemní střelou k tyči otevřel skóre. Domácí spokojenost ovšem netrvala dlouho. Po zaváhání a nedůslednosti obránců se po centrovaném míči z levé strany dostal do gólové šance Hanousek a z první uklidil míč do sítě za bezmocného Veselého – 1:1. Domácí dál hráli aktivně dopředu a P. Hoch potvrdil svoje střelecké procitnutí, když napřáhl z 20 metrů a povedenou střelou vymetl brankovou šibenici – 2:1. Hosté byli stále v brejkových situacích nebezpeční a těsně před koncem poločasu opět gólově potrestali zmatky v domácí obraně, když se z pozice těsně před brankou trefil Bystričan a srovnal tak na poločasových 2:2. Ve druhé části hry šli Pravonínští cílevědomě za vítězstvím a získávali postupně větší herní i územní převahu. Hosté dlouho odolávali a obětavě blokovali střelecké pokusy. V 54. minutě se povedla Červeňákovi přesná křižná střela k tyči ze střední vzdálenosti a strhl tak vedení na pravonínskou stranu. Krátce poté domácí dobře nevyřešili další gólovou situaci, když útočník dorážel míč směřující do prázdné brány z ofsajdové pozice. V 72. minutě vyjádřil gólově stále narůstající tlak na hostující obranu opět pěknou střelou Červeňák. O deset minut později se do míče opřel z 25 metrů Vlasák a prudkou střelou trefil přesně pod břevno kralovické branky. Domácí byli gólově hladoví, až do samotného konce, což potvrdil v poslední minutě T. Babický, který ze skrumáže těsně před brankou doklepl míč za záda bezmocného Doležala – 6:2. Výše skóre je pro hosty vzhledem k jejich sympatickému výkonu až příliš krutá.