poločas - 3 : 2

branky - Vlasák L. 2x, Babický M. 2x (1x pen.)

žluté karty - Babický M.,

sestava - Doškář D.- Babický T.- Zavadil V., Hoch M., Kodeda J.- Lejček J., Vlasák L., Babický M., Kopecký K.(76´Studnička P.)- Janáček M., Moravec L.

komentář trenéra - Již v 8´jsme prohrávali, po zahraném autovém vhazování a z následného centru na zadní tyči se prosadil hlavou hostující útočník, 0:1. O pět minut později mohl Babický T. vyrovnat, z trestného kopu těsně minul branku. Ve 20´kopal trestný kop Janáček, brankář hostí se srazil se spoluhráčem a Vlasák ve skrumáži vyrovnal, 1:1. Ve 29´ po kombinaci do vápna hostí byl nakopnut Moravec, nařízenou penaltu Babický M. proměnit, 2:1. V 39´vyslal přesnou časovanou přihrávkou Janáček Babického M. a ten zavěsil na 3:1. Hosté snížili v 42´když prohrál souboj Kodeda a na zadní tyči nepokryl Kopecký záložníka, 3:2. V druhé půli hned v 47´běžel Kodeda sám s míčem z naší poloviny hřiště, hosté naše hráče tak dlouho vystavovali do ofsajdu, až byl Kodeda sám na vápně a střelou trefil tyč, na následnou dorážku Lejček nedosáhl. V 52´vychytal pěkným zákrokem Doškáš sólo hostů. V 61´hosté vyrovnali, kopali roh a na náběh a branku hlavou jsme nereagovali, 3:3. V 63´posadil Janáček přesným centrem míč na hlavu Vlasáka a vedli jsme 4:3. Hosté hráli v postavení, kde nás neustále chytali do ofsajdových pastí, nebyli jsme schopni nakopnout míč přes celou zónu bránících hráčů a vhodně tam zaběhnout. Podařilo se to až po spolupráci Moravec, Lejček, kdy si v 75´druhý jmenovaný naběhl na přihrávku tak, že šel zprava sám, mohl volit přihrávku na Janáčka , vystřelil a trefil jen padajícího brankáře. V 80´hosté podnikli útok středem hřiště, na dlouhý centr nabíhali Moravec a Kodeda, míč za ně propadl, ale Babický T. místo aby hrál, zvedl ruce v domnění že je ofsajd a protože hosté hráli dál a vstřelili nám branku, vyrovnali na 4:4. Závěr utkání byl dramatický. V 85´jsme po centru z naší pravé strany dali Moravcem jasný gól, pomezní chybně signalizoval ofsajd, ve kterém byl na naší levé straně Studnička P. a který nezasahoval nijak do hry. Porada rozhodčích dopadla tak, že nejen k našemu a překvapení branku neuznali. V samotném závěru jsme měli dvě vyložené šance, Babický M. byl ve vápně hostí atakován, rozhodčí to posoudil jako pokutový kop, Vlasák ale branku nedal. Poslední šanci měl v 90´Moravec, když jej Vlasák poslal po rychlém rozehrání samotného na branku, obstřelil brankáře, ale míč šel vedle tyče do autu. Dali jsme 4 branky doma, naše snaha po vítězství byla znát, ale vyhrát se nám nepodařilo. Musím vyzdvihnout výkon mladíčka v sestavě Zavadila, který hrál prvně za A tým od začátku a poradil si s tím dobře.

z popovického webu - Zápas o bytí a nebytí v soutěži. Naše mužstvo zavítalo k poslednímu celku z Pravonína. Bylo jasné, že jestli si chceme upevnit pozici a zbytek sezóny dohrát v klidu, musíme z Pravonína odvézt nějaké body a nedovolit soupeři, aby se na nás dotáhl v tabulce.
Naše mužstvo oslabené o velikou marodku nastoupilo s navrátilcem Vladimírem Slepičkou, který po operaci kolene vynechal celou sezónu. Zápas začal hodně zhurta a od začátku bylo jasné, že půjde o ofenzivní podívanou. První prověřil našeho brankáře domácí hráč přímo z rohového kopu. Naši hráči vyzkoušeli několik variant přechodů do útoku a pak zahrozili gólovou akcí, když Michal Heřmánek našel přesně Jana Kašpara a ten se hlavou nemýlil - 0:1. Po-té začal úřadovat hlavní sudí Hocek. Další rohový kop domácích, první vlnu obrana společně s brankářem odrazila. Jenže po souboji zůstal ležet Pavel Heřmánek a Jiří Hovorka. Odražený míč bez povšimnutí dokopl do prázdné brány domácí hráč a rozhodčí ukázal na kruh - 1:1. Podle mého názoru by se jakýkoliv zákrok v malém vápně na brankáře měl pískat. Tady tomu tak nebylo. Hra se asi na pět minut přerušila kvůli ošetřování našeho brankáře. Další útok Pravonína, domácí hráč zatáhl míč do vápna a v souboji o balón, ve kterém k němu měl blíž náš stoper V. Slepička, sudí Hocek nepochopitelně písknul pokutový kop. Všemu předcházela ruka pravonínského hráče, také bez povšimnutí. Babický penaltu s přehledem proměnil - 2:1. Chvíli na to se opět uvolnil Babický a střelou na vzdálenější tyč nedal P. Heřmánkovi šanci. Naše opařené mužstvo se otřepalo a chvíli před poločasem snížil hlavou Pavel Žížala. Poločas 3:2 a slibná vidina toho, že druhá půle bude ještě lepší. To co čekalo na fanoušky si mohl málo kdo představit. Naše mužstvo zlepšilo pohyb, lépe bránilo, vyvarovalo se chyb z prvního poločasu a začalo domácí celek postupně přehrávat. Střed zálohy oživil zkušeny Jiří Vyhnal, který zásoboval naše rychlíky Michala Heřmánka a Arnošta Koreckého přesnými pasy. Dělovku Pavla Žížaly ještě vychytal domácí brakář. Po-té jsme kopali po řadě standartních situací rohový kop. Nejlépe si na pas Jiřího Vyhnala vyskočil náš kapitán Radim Hocek a nechytatelnou hlavičkou srovnal stav utkání. Byli jsme na koni a Pravonín se do šancí dostával po nesmyslném otáčení faulů rozhodčím. Z další standartní situace Pravonína opět skóroval domácí hráč z prostoru pokutového kopu. Všemu však předcházelo přistrčení Radima Hocka. Rozhodčí stál od všeho pár metrů, ale nedovolené počínání ho nechalo klidným. A tak jsme museli opět zabrat. Pavla Žížalu vystřídal další rychlík Jan Veselý a hned se zapsal do listiny střelců. Po krásné akci nekompromisně zakončil - 4:4. Pak přišlo několik zkratů všech tří sudí. Nejprve neuznal hlavní sudí regulérní branky na obou stranách. Dále mohl skórovat domácí útočník z dvoumetrového postavení mimo hru, vše hasil Pavel Heřmánek. Třešničkou na dort byla odpískaná penalta za stavu 4:4 v 88. minutě. Babický ve vápně zakopl o svůj stín a hlavní rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. V rozhodující okamžik zápasu podržel mužstvo Pavel Heřmánek. Po tomto nezdaru se již nic vážnějšího nestalo a my si tak odvezli důležitý bod. Celé mužstvo se semklo a dokázalo svým i domácím fanouškům, že máme chuť bojovat o body a setrvání v okresním přeboru si zasloužíme. Hráči dali do zápasu vše, což bylo vidět na jejich vyčerpání. Ve středu nás čeká odveta poháru v Jankově. Snad navážeme na stejný výkon a zahrajeme si vytoužené finále. Velikou pochvalu zaslouží i naši fans, kterých nepřijelo málo a hlasitě podpořili naše borce.