Struhařov "A" 1 : 2 Pravonín "A"

12.09.2022 20:28

muži: Struhařov "A" 1 : 2 Pravonín "A" - neděle - 11.09.2022 - 17:00 hodin - mistrovské utkání - rozhodčí: Špička P. - Špička P., Brzková A. - branky: Kodeda J., Štěpánek M. - zápis o utkání zde

report z utkání:

V 6.kole jsme zajížděli k dalšímu zápasu do Struhařova ne se strachem, ale s velkým respektem k soupeři, který hrál dlouhá léta 1 B třídu a má tým ideálně namixovaný zkušeností s elánem mladých, šikovných fotbalistů. Soupeř na nás od počátku vlétl a nevěděli jsme, kam dříve vyrazit a koho bránit. Jednoduchými a rychlými akcemi na jeden dotek se dostával před naši bránu a několikrát nebezpečně zakončil svoje akce. V 7. min u nás stálo štěstí , když po vydařené střele u nás zazvonila tyč a míč neskončil v brance. Přibližně od 10. min jsme začali hru v poli postupně vyrovnávat a i my jsme se začali dostávat do střeleckých příležitostí především z hranice šestnáctky. Struhařovští hráli hodně po křídlech a jejich centry vedly vždycky k nebezpečnému zakončení. Stejně tak časté standardky přivolávaly další příležitosti, které Pravonínští obránci a brankář odvraceli jen s největším úsilím. Ve 34. min Honza Kodeda vyvezl míč po své levé straně a z dvaceti metrů centroval míč do šestnáctky domácích. Míč ve vzduchu zaplaval, pomohl trochu boční vítr a k překvapení všech skončil v domácí brance. To nás hodně nakoplo. Hned dvě minuty po té centroval Vašek Brzek na volného Pepu Jenšíka, kterému se, ale střelu nepovedlo do branky umístit. V té chvíli jsme měli nad soupeřem lehce navrch a do konce poločasu jsme hru kontrolovali. Ve druhém poločase jsme pokračovali v kvalitním a bojovném výkonu. Ve 49. min Marek Štěpánek kolmicí ideálně poslal do šance Dana Červeňáka, ale toho domácí brankář tváří v tvář, vychytal. Stejně tak vyřešil i další naše slibně vypadající opakovaná zakončení. Hrálo se nahoru-dolu a fotbal se musel líbit. Do šancí se často dostávali i Struhařovští, ale Dan Doškář v Pravonínské brance byl dlouho nepřekonatelný. V 51.min na něj šel po perfektní kolmici osamocený domácí útočník, ale Dana neprostřelil. Hned po té opět nebezpečný centr domácích z přímého kopu. Jasnou gólovku hlavou náš brankář likviduje a přivádí soupeře k zoufalství. Ovšem v 63. min nestačil ani jeho famózní výkon zabránit vyrovnání skóre. Po rohovém kopu se trestuhodně námi neobsazený domácí kapitán Sysel trefil do sítě pohodlně hlavou na zadní tyči naší brány. Hned po našem rozehrání z poloviny hřiště a rychlé akci Venci Brzka a Marka Štěpánka, kdy posledně jmenovaný nezaváhal. Domácím nedopřál radost z vyrovnání ani celou minutu a strhl vedení opět na naši stranu. Struhařovští se vydali ze všeho a vrhli se do útoku. Především Dan v brance i veškeré úsilí a bojovnost všech našich hráčů ubránit výsledek směřovala k cennému bodovému zisku. V 86. min. jsme měli velké štěstí , když se po rychlém útoku a zakončení otřel míč po teči našeho hráče o břevno a hned následně střílel další domácí hráč do tyče. V 94. min opět po skvělém zákroku Dana Doškáře ho domácí frustrovaný útočník v souboji nakopl a mohl být hodně rád jen za žluté napomenutí. V dramatickém a celkově vyrovnaném utkání plném gólových šancí na obou stranách se na konec přiklonilo sportovní štěstí k nám. Ale tomu jsme šli jako tým bojovným a kvalitním výkonem rázně naproti.