20.kolo - okresní přebor

sobota - 5.5.2018 - 17:00 hodin

rozhodčí: Rezek - Murgač, Staško

zápis o utkání  zde

komentář trenéra (MF): Zápas se odehrál na náhradním hřišti v Kladrubech, v T.Štěpánově budují nové kabiny. Sice hřiště má výborné rozměry, ale kvalita trávníku byla žalostná, vyprahlá tráva a hrbolaté. My hráli v plné sestavě, chyběl jenom Janoušek a dlouhodobě zranění a do základní sestavy jsem nezařadil dorostence, kteří odehráli dopoledne úspěšně zápas v Černošicích. První půle byla z obou stran špatná, jenom nakopávaná, souboje, po zemi se moc nehrálo, jako by se báli hrát na hrbolatém terénu, přitom na velkém hřišti to určitě šlo. Přesto jsme vstřelili krásné dvě branky, první po rohu halfvolejem pod břevno M.Kůžel, který byl celý zápas proti jeho bývalému klubu hodně aktivní a druhý po ojedinělé, v první půli, krásné kombinaci od zadu až k volnému L.Vlasákovi, který se štěstím propálil domácího brankáře. Domácí měli jednu šanci, po standartce skvěle zasáhl brankář M.Janáček. Druhá půle byla z naší strany o hodně lepší, na začátku vstřelil uklidňující gól Mar.Sibal a my se začali více pohybovat a kombinovat, domácí nestíhali, rozehrál se D.Červeňák, hru jsme měli pod kontrolou. Poslední náš gól padl po pěkné akci M.Kůžel, L.Vlasák. Štěpánov zkorigoval na konečných 1:4 po ojedinělé střele z delší vzdálenosti. Do hry zasáhli všichni hráči z lavičky, včetně náhradního brankáře, zápas se dohrával.

komentář T.Štěpánov (Benešovský deník): Na hřišti v Kladrubech začali domácí dobře, ale šanci neproměnili. Naopak po necelé čtvrthodině míč ve vápně po rohu hostů propadl ke Kůželovi, který ho uklidil pod břevno domácí branky – 0:1. Zápas nadále probíhal ve vyrovnaném duchu. Domácí velké šance neproměnili, když zejména Frühaufovi hostující brankář střelu z bezprostřední blízkosti ztlumil a míč za svými zády pak chytil. Naopak hostující Vlasák se protlačil ze strany do šestnáctky a střelou z úhlu na přední tyč prostřelil brankáře P. Steinera – 0:2. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Domácí střely mířily mimo branku, nebo je zblokovala obrana hostů či je chytil hostující brankář. Po rychlém protiútoku pak domácí nestačili pokrýt Marka Sibala a bylo to 0:3. Domácím svitla naděje po průniku Frühaufa do vápna, kterého hostující obrana zastavila pouze za cenu faulu, ale D. Steiner z penalty mířil vedle hostující branky. A tak opět na druhé straně ztrestal nedůslednost obrany Vlasák střelou o tyč – 0:4. Domácí následně jen zkorigovali D. Steinerem z trestného kopu – 1:4. „Neodehráli jsme dobrý zápas, hlavně jsme neproměnili šance a vše vyvrcholilo penaltou. Na druhé straně jsme dostali laciné branky,“ povzdechl si po zápase asistent trenéra Trhového Štěpánova Antonín Frühauf.