Tichonice 2 : 4 Pravonín "A"

28.03.2022 21:59

muži: Tichonice 2 : 4 Pravonín "A" - sobota - 26.03.2022 - 16:00 hodin - mistrovské utkání - rozhodčí: Svoboda - branky: Rut T. 2x, Jindrák M., Brzek V. - zápis o utkání zde

komentář: V sobotu konečně začala jarní část sezóny. Na jaro jsme se v zimě připravovali společně s Kondrací, tréninky s více hráči a konkurencí byla kvalitní. Přípravné zápasy splnili účel, tři zápasy s kluby vyšší soutěže, ve kterých jsme nezklamali. Již k utkání v Tichonicích, ke kterým se nikomu skrz hřiště nechtělo, čtyřmetrové převýšení, hlavně celé hřiště podryté krtky, nerovné, o zranění. Ač nám chybělo několik hráčů, poskládali jsme slušnou sestavu. Od začátku utkání v naší režii, brzo jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Nejdříve v 5 minutě, po standartce, se k odraženému míči dostal náš stoper M.Jindrák a chytrou střelou k tyči - 0:1. A hned v 11 minutě dnes střelecky disponovaný T.Rut natáhl za vápnem a tvrdou střelou "protrhl" síť - 0:2. My měli stále míč pod kontrolou, domácí jen nakopávali a čekali na naše chyby, které na nerovném povrchu někdy přišly. Ve 27 minutě po střele náš brankář neudržel lehký míč, domácí lehce zkorigovali - 1:2. Do konce poločasu nám přestal hrát důrazně střed pole, domácí záložníci mohli vymýšlet a někdy jsme měli štěstí, zlobili. Druhý poločas jsme začali výborně, hned v 47 minutě po pěkné kombinaci si v běhu dobře zpracoval V.Brzek míč do pohybu a střelou za vápnem k tyči zvýšil vedení - 1:3. Celou druhou půli jsme se snažili kombinovat, někdy to terén nedovoloval, šance jsme měli, ale neproměňovali, domácí jsme přehrávali kombinací a pohybem. K ojedinělé střele domácích po skopci, která směřovala do šibenice, se skvěle vytáhl náš brankář L.Veselý, který konečky prstů míč vytěsnil nad. V 72 minutě po kombinaci opět natáhl k tvrdé střele T.Rut a tečovaná střela skončila v síťi - 1:4. Konec utkání se dohrával v ležérním tempu a to se nám nevyplatilo, domácí po laciné chybě dali na konečných - 2:4. Jsme rádi, že máme "Tichonice" vítězně za sebou, protože naší kombinaci špatné hřiště nesvědčilo.