Vrchotovy Janovice 2 : 4 Pravonín "A"

07.11.2022 18:05

muži: Vrchotovy Janovice 2 : 4 Pravonín "A" - neděle - 06.11.2022 - 14:00 hodin - mistrovské utkání - rozhodčí: Tereba D. - Kořínková Z, Rezek M. - branky: Brzek V 2x, Vlasák L., Sibal Mich. - zápis o utkání zde

report z utkání:

Do Janovic se nejezdí asi nikomu radostně a ani my jsme nevyráželi k utkání úplně bez obav. Oproti minulému zápasu doma v sestavě chyběli bratři Rutové, ale opět se zapojil Libor Vlasák a ve stoperské dvojici s Milanem Jindrákem hrál po delší době Víťa Hrubeš. Do utkání jsme vstoupili váhavě a soupeř na nás vlétl s plnou vervou s využitím hry po skopci, která je v Janovicích významným faktorem. Většinou dlouhými balóny přes naší obranu a s dobrými náběhy rychlých útočníků se dostával do nebezpečných akcí i následného zakončení. Naše hra byla celkově neurovnaná, soupeř nás přehrával i ve středu hřiště a my jsme se dlouho hledali. Naší nedůsledností v obraně jsme nechávali vyniknout opakovaně i Lukáše Veselého v brance, který se blýskl několika jistými zákroky. A když už byl překonán pomohly dobře postavené tyče jeho brány. Ve 12. minutě se po pohledné kombinační akci domácích dostal míč po střele Němce z hranice malého vápna do naší brány, ale na štěstí pro nás z ofsajdové pozice. Krátce po té „zajel“ zbytečně bez možnosti zahrát míč do našeho brankáře útočník domácích a nám zatrnulo. Další zranění brankáře by pro nás byla rána i když pomalu se zotavující Dan Doškář byl už na střídačce. Pomalu se naše hra zvedala a i my jsme se dostali k několika zajímavým zakončením útočných akcí. Ve 20. min dostal od Dana Červeňáka přesnou přihrávku ve vápně Vašek Brzek a povedenou střelou na zadní tyč překonal domácího brankáře Vávru. Gól do té doby lépe hrající domácí přibrzdil a my jsme se dostali více do hry. Na obou stranách jsme viděli další zajímavé útočné akce, ale gólově udeřilo ve 35. min na naší straně. V pokutovém území jsme nechali trestuhodně neobsazeného Němce, který si míč pohodlně zpracoval a dělovkou ho zavěsil pod břevno naší brány. Ke gólu jsme měli blízko ve 40 minutě kdy jsme měli příležitost zahrávat přímý kop, ke kterému se postavil Vlasák a povedenou střelou z 25 metrů trefil tyč. Poločas se dohrál ve svižném tempu, ale bez dalších gólů. Druhý poločas pokračoval teď už oboustranně vyrovnanou hrou, která měla nadále slušné tempo a spád. Vypracované šance na obou stranách úspěšně vyřešili brankáři. Desítky tvrdých soubojů s domácí obranou svedl Pepa Jenšík, který za cenu hodně schytaných tvrdých zákroků podržel ve předu míč a často rozvíjel naše útočné akce. Ale uhodilo bohužel na naší straně. V 54. min naše obrana nechala domácího kanonýra Němce opět bez dozoru a ten přesným zakončením nedal našemu brankáři šanci zabránit gólu. Inkasovaná branka nás nepoložila, naopak do utkání jsme se ještě více opřeli a byli jsme častěji před soupeřovou brankou. Svojí aktivitou jsme přinutili soupeře k častým nedovoleným zákrokům a hrozili jsme ze standardních situací. V 74. min jednu z nich zahrával ze středu hřiště Milan Jindrák. Posadil míč přesně na hlavu Libora Vlasáka , který se trefil z levé strany přes celou bránu přesně do šibenice. Vyrovnávací gól nás povzbudil , zvýšili jsme útočnou snahu a dostávali se k častějšímu zakončení. Domácí také bojovali na plno o vítězství takže bylo před oběma brankami hodně rušno. V 76. minutě hned po svém úspěšném obranném zákroku, poslal Milan Jindrák přesný 30timetrový pas na Vaška Brzka, který míč bleskově zpracoval a z hranice pokutového území ho přesnou střelou k tyči poslal za záda domácího brankáře. Učebnicová akce nám dodala další energii a vůli utkání dotáhnout do vítězného konce. Domácí nic nevzdávali a na hřišti se množili oboustranně ostré zákroky, které přinesly v závěru do hry hodně nervozity. Zkušený rozhodčí Tereba dokázal celkově náročné utkání, plné soubojů a nepřehledných situací úspěšně zvládnout. V samotném závěru jsme využili otevřené obrany domácích, kteří vrhli vše do útoku, k několika brejkům. Po jednom z nich a rychlé rozehrávce se dostal do zakončení z hranice pokutového území dobře hrající Michal Sibal a střelou bez přípravy k tyči potvrdil Pravonínu definitivně výhru a plný bodový zisk. Naši hráči zaslouží pochvalu zejména za druhý poločas, kdy jsme si šli cílevědomě za svým. Překonali jsme dobře a aktivně hrajícího soupeře , který měl v sestavě zkušené a kvalitní hráče. Vyrovnali jsme se i s nekvalitním povrchem hrací plochy, který byl, ale pro obě mužstva stejnou překážkou. S nutnou dávkou pokory si je třeba plně uvědomit, že tentokrát na naší straně stála také notná dávka sportovního štěstí, které jsme v několika minulých zápasech neměli.